OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.05.2018 – VI  Niedziela Wielkanocna.

1) W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy miesiąc maj a wraz z nim Nabożeństwa majowe na które zapraszam codziennie o 17,3o. Dzisiaj wyjątkowo po Mszy św o 11,oo.

2) W Uroczystość Królowej Polski,  3 maja, 35 – ro dzieci przeżyło Pierwszą Komunię św. Pragnę podziękować tym dzieciom i ich rodzicom za wszelkie dobro, które przeżywaliśmy w minionym roku z ich udziałem. Szczególnie za ofiarowany „ dar ołtarza” w postaci nowego gongu i mikrofony bezprzewodowego. Obecnie trwa Biały Tydzień, który kończy się w środę poświęceniem i rozdaniem obrazków komunijnych. Zapraszam te dzieci z rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną do Rokitna… Bardzo serdecznie dziękuję Paniom Halince i organistce Krysi za piękne przygotowanie dzieci.

3) Komunikat Księdza Biskupa Tadeusza w sprawie święceń diakonatu w Głogowie i prezbiteria tu w konkatedrze w Zielonej Górze…

4) Dzisiaj Pielgrzymka Przyjaciół do  Paradyża – plan w gablocie.

5) Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św. przed uroczystościom Zesłania Ducha Św.  Dzisiaj młodzież przed Bierzmowaniem zostanie po Mszy św w pierwszych ławkach…

6) W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7) Zapowiedzi: Rozpędowski  Mariusz z Żar i Majcher Sylwia z Żar st wolnego – I;                   Witkowski Mateusz z Zielonej Góry i Kapuścińska Marta z Pułaskiego, st wolnego – I.

Najbliższy Kurs Przedmałżeński odbędzie się w Parafii św. Józefa w Żarach w terminie od 3 do 9 czerwca. Nauki codziennie o 19,oo.

8) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Powstańców Wlkp i Batalionów Chłopskich za posprzątanie świątyni, szczególnie pracującym rodzinom: Mistoń – 2os, Marciniszyn, Moos -2os, Stonoga -2os Bąk – 2os, Kaczmarczyk  i składającym ofiary – 65 zł… Zapraszam w sobotę o 9,oo mieszkańców I części Siodła.

Szczególnie pragnę podziękować panu Zbyszkowi Czrneckiemu za wyczyszczenie rynien na kościele i  rodzinie Rosół za ofiarowane kwiaty !

9) Parafia św Józefa w Żarach zaprasza na spotkanie ze św. Ritą 22 maja i dwudziestego drugiego każdego miesiąca na godz 17,oo na nabożeństwo z poświęceniem róż…

1o) Stowarzyszenie Aptekarzy Żarskich zaprasza na prelekcję do ratusza w środę o 16,oo na temat „ Nadciśnienie tętnicze – czy naprawdę trzeba łykać te wszystkie tabletki „. Prowadzi lekarz kardiolog  Marta Gadomska.