OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.11.2018 – XXXIII  Niedziela  zwykła.

1) Dzisiaj przedostatnia niedziela roku liturgicznego; z woli Ojca św. Franciszka – Światowy Dzień Ubogich. Polecam orędzie ojca św. zatytułowane „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał.” Jednocześnie dzisiaj dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych.

2)Kalendarz liturgiczny przypomina: wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, kapł.; środa – Ofiarowanie NMP;  czwartek – św. Cecyli, dz. i męcz, patronki muzyki kościelnej, chórów i scholii… Bardzo serdecznie dziękuję naszej scholii za zaangażowanie liturgiczne i za ostatni  koncert  dla Niepodległej. Życzę pani organistce i scholii dalszej opieki św. Cecylii…

3) W przyszłą, ostatnią  niedzielę w roku liturgicznym uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Seminarium w Gościkowie –  Paradyżu; ofiary zbierane na tacę na potrzeby Seminarium. Bóg zapłać rodzinom, które już złożyły ofiary do kopert na utrzymanie naszego Seminarium. Pozostałe rodziny proszę o pobranie kopert ze stolika…

4) W sobotę o godz. 16,5o, rozpoczyna się spotkanie młodzieży przed Bierzmowaniem; proszę rodziców o sprawdzanie indeksów…

5) W poniedziałek 26 listopada, rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach i potrwa do 1 grudnia; nauki codziennie o godz. 18,3o.

6) Z przykrością informuję, że nie mogę podziękować mieszkańcom ul. Niepodległości za posprzątanie świątyni tylko pani Reni która przyjeżdża z Żar… Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców ul. Szklarskiej i Niepodległości do posprzątania i złożenia ofiar na ogrzewanie świątyni…

7) Zaproszenia:  Klub Tarnopolan i Kresowe Towarzystwo zapraszają na uroczyste obchody 1oo. Rocznicy zwycięskiej Obrony Lwowa 1-22 XI 1918 r, których kulminacyjnym punktem będzie wciągnięcie na maszt przed żarskim ratuszem flagi biało – czerwonej jako symbolu wiecznej pamięci o czynie Orląt Lwowskich. Uroczystość odbędzie się 22 listopada (czwartek) o godz. 5,oo rano przed ratuszem. Prosimy o wywieszenie flag narodowych na ten dzień.

8) Adwentowy wieczór Młodych – „Młodzi z Niepokalana” w sanktuarium w Grodowcu 8 grudnia o godz. 18,oo. W programie: Eucharystia, poczęstunek, katecheza, świadectwo, akatyst.

9) W ubiegłym tygodniu zakończyła ziemską pielgrzymkę śp + Krystyna Urbańska z ul. Zachodniej; pogrzeb odbył się w czwartek o 13,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1o) Zapraszam na Msze św. a po nich Wypominki…