OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.01.2019 – II Niedziela  zwykła.

1) Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień Meki „Aby wszyscy byli jedno” i dlatego wzywa wiernych aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan.

2) Trwa czas kolędy; w ubiegłym tygodniu odwiedziłem rodziny zamieszkałe na ulicach: Lelewela, Armii  Krajowej, Na Wzgórzu, i rozpocząłem  Grunwaldzką. W tym tygodniu odwiedzę rodziny:

-poniedziałek 21 o1 – dokończenie Grunwaldzkiej, Powstanców Wlkp od 1 do 9.

– wtorek  22 o1.  – Sikorskiego od numeru 1 i blok 8,   Batalionów Chłopskich,

– Środa 23 o1. – Sikorskiego bloki 1o i 12,

– Czwartek 24 o1. – Sikorskiego blok Nadzieja i Dworcowa.

– Piątek 25 o1. –  Westerplatte

– Sobota 26  o1 – Szklarska od PKP.

Rodziny, które nie zastałem po kolędzie np. z powodu wyjazdu na ferie,  proszę o kontakt celem ustalenia terminu odwiedzin !…

3) Wczoraj w Kościele Rektoralnym  w Żarach, rozpoczęło się dwumiesięczne przygotowania młodzieży do bierzmowania, która ukończyła 21 lat.

4) Przypominam wnukom, że w poniedziałek Dzień Babci a we wtorek Dzień Dziadka. Najpiękniejsze prezenty składamy tu w świątyni na Mszy św modląc się o zdrowie dla naszych dziadków.

5) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Agnieszki, dz. i męcz., czwartek – św. Franciszka Salezego bpa, – piątek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła; w sobotę – św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składam serdeczne życzenia zdrowia, wiary i miłości.

6) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Pionierów i Marszowskiej za posprzątanie świątyni, szczególnie rodzinom tu pracującym (…) i składającym ofiary na ogrzewanie… Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców ul. Pułaskiego od 53 do 42.