OGŁOSZENIA PARAFIALNE -28.04.2019 – II Niedziela Wielkanocna.

1) Dzisiaj, z woli Chrystusa, przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. Zbiórka do puszek na działalność Caritas; w tym roku ofiary pomogą mieszkańcom udręczonej Wenezueli. Suma odpustowa w parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach o godz. 13,oo. Komunikat Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego…

2) W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ wychodzą kolejny raz z modlitwą – Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulice, place naszych parafii. Modlitwa za Ojczyznę jest wyrazem dziękczynienia Bogu i jednocześnie wołaniem do Bożego Miłosierdzia o mądre i roztropne rządy na kolejne lata. W tym duchu zapraszam na godz. 15,oo do naszej świątyni.

3) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek 29 IV – Dzień Męczęstwa Duchowieństwa Polskiego; wtorek – Uroczystość św. Wojciecha Bpa i M, głównego patrona Polski; w środę – 1 maja św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy; po Mszy o 18,oo,  rozpoczęcie nabożeństw majowych; w pierwszy czwartek nabożeństwo majowe o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. O godz. 9,oo i 18,oo a w Szczepanowie o 16,3o. Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę w Rokitnie i Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Rokitna. Chorych będę odwiedzał w następny piątek tj – 1o V. W pierwszą sobotę o 7,oo różaniec i o 8,oo Msza św. Wynagradzająca NSM. W przyszłą niedzielę 5 maja – Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża – plan w gablocie.

4) Zapowiedzi: Paliński Rafał z Teresina i Daria Osocka z Alei WP, oboje st. Wolnego – I.

5) Pielgrzymki: – są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do LIchenia i Kalisza 18 – 19 maja, koszt 16o zł; zapisy z dokładną informacją u p. Piwko Eugenii – kom: 669 683 85o.

6) Diecezjalny Dom Rekolekcyjny i Żarski Dom Kultury zapraszają na Wielkanocny Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w Sali widowiskowej Luna 4 maja o godz. 18,oo. W programie chrześcijański rok i pop. Wstęp wolny.

7) Bóg zapłać mieszkańcom III części Alei WP za posprzątanie światyni, szczególnie pracującym tu rodzinom: Rudyk, Kulpa, Maszkowska, Wolscy, Stonoga i Mazur i składającym ofiary – 1oo zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców  Grunwaldzkiej od klubu do krzyża.

8) Polski Czerwony Krzyż w tym roku obchodzi 1oo lecie powstania; stąd mamy zaproszenie na okolicznościowy Happening, który odbędzie się 8 maja od godz. 1o,oo na żarskim rynku; plan w gablocie. Za tydzień przedstawiciele PCK będą zbierali ofiary do skarbonek poMszach

9) W  ubiegłym tygodniu zmarła śp + Brygida Dobosz z Westerplatte; pogrzeb odbedzie się w poniedziałek o godz. 13,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…