OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.05.2023 – V Niedziela wielkanocna.

1) W uroczystość Królowej Polski 3 maja 19 – cioro dzieci przeżyło I Komunię św., a dzisiaj na Mszy św. o godz. 12,oo poświęcę tym dzieciom obrazki komunijne i dewocjonalia, wręczę „Pamiątkę 9 Pierwszych piątków miesiąca”… i tak zakończymy „ Biały tydzień”. Pragnę bardzo serdecznie podziękować dzieciom i ich rodzicom za wszelkie dobro związane z przygotowaniem i przeżyciem pierwszej spowiedzi i Komunii św.; szczególnie za piękne dekoracje świątyni na Boże Narodzenie i uroczystość komunijną, za „Dar ołtarza „ na wsparcie remontu organów… Bóg zapłać katechecie Bogumiłowi Czajka za przygotowanie dzieci oraz p. Halince ze scholą i organiście Kamilowi za wokalne i muzyczne przygotowanie.

2) Komunikat Ks. Biskupa w sprawie święceń…

3) Wczoraj odbyło się zaległe spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży i ich rodziców; następne odbędzie się w ostatnią sobotę maja. Bardzo proszę młodzież bierzmowaną o odbiór w zakrystii pamiątek bierzmowania i indeksów…

4) Jutro uroczystość św. Stanisława Bpa M, głównego patrona Polski a w sobotę 13 maja rano o 7,3o rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie z procesją figury wokół świątyni i nabożeństwem majowym.

5) Zapowiedzi: Ambrozik Patryk Mateusz z Grunwaldzkiej i Pierścińska Kornelia Zofia z Łęknicy, oboje st. Wolnego – II; Terlecki Jakub z Sikorskiego i Zaborna Aleksandra z Żar, st. wolnego – II; Fijor Mateusz Grzegorz z Żar i Delikat Paulina Kinga, oboje st. Wolnego – I.

6) Bóg zapłać mieszkańcom I części Siodła za posprzątanie świątyni, szczególnie wczoraj tu pracującym rodzinom: Turoń, Nowaczyk, Wielgosz, Łuszcz, Stadler-2os, Krzyśków, Dobosz, Kubińscy i składającym ofiary – 2oo zł. W sobotę zapraszam rodziny z drugiej części Siodła na godz. 9,oo.

7) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką… i opłacamy nasze zobowiązania roczne czy ze sprzątania.

8) W ubiegłym tygodniu zakończył ziemskie życie śp. +Kazimierz Dominiak z Lelewela, pogrzeb odbył się w piątek o godz. 13,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9) Ogłoszenie Caritas: małżeństwo bezdzietne z Ukrainy poszukuje mieszkania do wynajęcia odpłatnie – kom: 725 306 652.