OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.05.2022 – IV Niedziela Wielkanocna.

1) W uroczystość Królowej Polski 3 maja 29 – cioro dzieci przeżyło I Komunię św a dzisiaj na Mszy św. o godz. 11,oo poświęcę tym dzieciom obrazki komunijne i dewocjonalia i tak zakończymy „Biały tydzień”. Pragnę bardzo serdecznie podziękować dzieciom i ich rodzicom za wszelkie dobro; szczególnie za piękne dekoracje świątyni na Boże Narodzenie i uroczystość komunijną ; za wszelkie prace przy kościele i na plebanii; za „ dar ołtarza” w postaci nowych flag i sztandarów i wsparcie remontu organów w kwocie 2100 zł. Bóg zapłać p. katechecie Bogumiłowi Czajka za przygotowanie dzieci oraz p. Halince ze scholą i organiście Kamilowi za wokalne przygotowanie.

2) Komunikat Ks. Biskupa w sprawie święceń…

3) Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania; szczególnie zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17,3o sprawowane w tej intencji.

4) We wtorek 10 V na Mszy św. o godz. 17,oo w parafii Wniebowzięcia NMP ośmioro młodych z naszej parafii przyjmie Ducha Św. w sakramencie Bierzmowania przez posługę ks. bpa Tadeusza Lityńskiego. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11,oo poświęcę i wręczę krzyże do bierzmowania tej młodzieży. Gratuluję im i ich rodzicom !

5) W piątek – 13 maja odbędzie się nabożeństwo fatimskie o godz. 17,oo różańcem, później majowe, Msza św. z rozważaniem i procesja z figurą fatimską wokół świątyni.

6) Zapowiedzi: Bujak Adrian i Grzywacz Anna, oboje st. Wolnego – III.

7) Za troskę o światynię dziękuję rodzinom z III części Siodła, szczególnie wczoraj tu pracującym: Hedlof, Kłobuszyńska, Śmiałowska, Suliga, Drepszok, Marciniszyn i składającym ofiary – 270 zł… Zapraszam w sobotę mieszkańców ul Pułaskiego od Siodła do numeru 6o.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny oraz przewodniki gratisowe dla rodziców dzieci „Nastolatki w wirtualnym tunelu” i „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności”…

9) 30 kwietnia zmarła we Wrocławiu śp + Kazimiera Poraszka z Wrocławia; pogrzeb odbędzie się w naszej parafii we wtorek o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

10) W tym tygodniu trwały intensywne prace przy naprawie naszych organów. Bóg zapłać rodzinom i firmą, które już wsparły to Boże dzieło na konto parafialne czy u przedstawiciela komitetu parafialnego przy stoliku…