OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.11.2022 – Niedziela Chrystusa Króla.

1) Dzisiaj, ostatnia niedziela roku liturgicznego – Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca na rzecz Seminarium. Bóg zapłać rodzinom, które już wsparły ofiarami do kopert lub wpłaciły na konto parafialne nasze Seminarium…

2) Dzisiaj spotkanie listopadowe rodziców i dzieci komunijnych na Mszy św. o 10,50, podczas której poświęcę i wręczę modlitewniki…

3) W bieżącym roku przypada  90 rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonany przez reżim sowiecki. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło od 3 do 10 milionów ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji pokoju na Ukrainie i ofiar tej zbrodni. Zapraszam do wsparcia darami serca mieszkańców dzisiejszej Ukrainy, ktorzy przeżywają również bardzo trudny czas. Dary można składać w tygodniu po Mszach św. do magazynu Caritas…

4) We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Cecylii dz.M. – patronki muzyki kościelne, chórów, scholii i organistów. Pragnę złożyć serdeczne życzenia na ręce p. Halinki dla całej naszej scholi i Kamila organisty – niech święta Patronka wyprasza potrzebne łaski w radosnej, rozśpiewanej służbie naszemu Kościołowi. Szczęść Boże !

5) Dzisiaj na mszach św. święcę opłatki wigilijne, które w tym tygodniu trafią do naszych rodzin. Kto by nie otrzymał to proszę za tydzień do zakrystii po odbiór… Za tydzień będą do odbioru świece wigilijne.

6) Do skarbony przy wejściu składamy ofiary na Mszę św. gregoriańską, którą wspólnie zamawiamy za naszego ostatniego proboszcza śp + Ks. kan Stanisława Jastkowskiego, który zmarł 11 lutego tego roku a służył nam w latach 1993 – 2006.

7) Bóg zapłać mieszkańcom III części siodła za posprzątanie i udekorowanie świątyni, szczególnie rodzinom wczoraj tu pracującym: Kłobuszyńskich, Mazurkiewicz, Marciniszyn i składającym ofiary – 160 zł. Za tydzień zapraszam rodziny z Pułaskiego od strony Siodła do numeru 60. Zapraszam Panie dekoratorki do zrobienia dekoracji  i wieńca adwentowego.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny i w zatroskaniu o dzieci Mały GN a w niej polecam…