OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.05.2021 – Wniebowstąpienie Pańskie.

1) Komunikat Księdza Biskupa w sprawie święceń diakonatu…

2) Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek przy wyjściu na pomoc w odbudowie  po pożarze domu parafialnego w Jakubowie w duchu prośby naszego Biskupa z poprzedniej niedzieli.

3) Trwa miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17,3o w łączności,  z wyznaczonymi przez Ojca św. na każdy dzień, sanktuariami świata. Bóg zapłać trwającym na nabożeństwach majowych w naszym kościele. Od piątku dołączyliśmy do nabożeństwa nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha św. którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

4) W Wigilię Zielonych świąt,  w sobotę o godz. 21,oo,  zapraszamy na czuwanie modlitewne zakończone mszą św. o godz. 23,oo.

5) Nasza schola parafialna „Żar Miłości”, wzbogaciła się o nowy sprzęt muzyczny, który poświęcimy w sobotę o godz. 21,oo. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim ofiarodawcom, szczególnie spoza naszej parafii,  za hojność serca i rodzicom dzieci komunijnych za tak potrzebny dar ołtarza.

6) Ksiądz dziekan ze wspólnotą Miłosierdzia Bożego w Żarach zaprasza do udziału w 2 żarskim Marszu dla Życia i Rodziny w niedzielę 3o maja, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 13,oo w kościele Miłosierdzia Bożego w Żarach. Po Mszy św. przemarsz do parku miejskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.

7) Zaproszenie dla wszystkich byłych Instruktorów i harcerzy ZHP, dla Seniorów, Przyjaciół i Sympatyków ZHP. Gdzie? – dawna baza Hufca Żary w Świbnej; data – 29 maj, sobota godz.15; wstęp – za darmo; zgłoszenia – do 2o maja telefonicznie: Alina Markulak kom: 695 704 421.

8) We wtorek o godz. 16,oo kolejna próba liturgiczna dzieci komunijnych…

9) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Pionierów, Marszowskiej, Zjednoczenia za posprzatanie i udekorowanie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom Stroynowskich-2os i Antoszewskich i składającym ofiary – 150 zł. Zapraszam w sobotę na godz. 9,oo mieszkańców drugiej części Pułaskiego od 53 do 42 i proszę pana sołtysa i Panów z Siodła  o przyozdobienie świątyni brzózkami przed uroczystością Zielonych Świąt.

10) Bóg zapłać korzystającym z dyspensy za ofiary na tacę za pośrednictwem naszego konta z rodzin: Pisarskich, Woźny, Kochmaniewicz, Wrońskich i Zagórskich. Numer konta parafii to            .94  2030 0045 0000  0226  2490 .

11) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką…