OGŁOSZENIA PARAFIALNE –

16 VI 2019 – Uroczystość Trójcy Świętej.

1) Dzisiaj niedziela po zesłaniu Ducha św – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W Rokitnie rodziny naszej diecezji trwają na uroczystościach odpustowych pod przewodnictwem ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Ks. Biskup Tadeusz Lityński przeżywa rocznicę święceń biskupich. Dziękuję naszym rodzinom, które biorą udział w tych uroczystościach.

2) W środę, zakończenie roku szkolnego na Mszy św. o godz. 8,oo; zapraszam dzieci i młodzież,  rodziców i dziadków, nauczycieli i wychowawców. Spowiedź we wtorek i środę o 17,3o. Młodzież przed bierzmowaniem ma spotkanie czerwcowe we wtorek po spowiedzi i Mszy św. z indeksami…

3) W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. z procesją do 4 ołtarzy o godz. 11,oo. Ołtarze polowe budujemy żywą wiarą w dotychczasowych miejscach. Rodziny katolickie dekorują swoje domy i mieszkania flagami i obrazami religijnymi. Młodzież bierzmowana z dorosłymi niesie odważnie sztandary naszej wiary, małe dzieci,  pod kierownictwem ich mam,  sypia kwiatki; schola z panią organistką prowadzi śpiew eucharystyczny… Bardzo proszę naszych strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia procesji eucharystycznej a pana Mirka Szymeczko o nagłośnienie… Pozostałe Msze św. w tym dniu – w Szczepanowie o godz. 9,oo i w kościele wieczorem o godz. 18,oo. Jeszcze raz bardzo proszę panów z Siodła o brzózki do kościoła i ołtarzy polowych. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po Mszy św. o godz. 18,oo.

4) Zapowiedzi: Świder Tomasz z Żar i Bidzińska Kamila z Sikorskiego, st. Wolnego – III.

5) W piątek Oktawy Bożego Ciała post nie obowiązuje.

6) Zaproszenie na XV Zawody Wędkarskie organizowane przez Akcję Katolicką…

7) W przyszłą niedzielę będziemy święcić pojazdy w ramach akcji Miva Polska po mszach św. niedzielnych…

8) Dziękuję mieszkańcom ul. Westerplatte za posprzątanie i udekorowanie świątyni i ofiary na kościół… Zapraszam w środę po mszy św. wieczornej mieszkańców ul. Dworcowej i Łąkowej a w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Niepodległości.

9) Bardzo serdecznie dziękuję paniom  Gieni i Janinie i Adamowi Saudan za wykoszenie trawy i nasadzenie kwiatów przed kościołem i państwu Rosół za ofiarowane kwiaty. Ponawiam serdeczne zaproszenie o troskę o plac wokół świątyni wszystkich mieszkańców !

1o) Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek po Mszy św. o 18,oo i w sobotę od godz. 1o do 11,oo. W piątek nieczynna!