OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.06.2022 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej.

1) W sobotę 11 czerwca odbyła się w katedrze wrocławskiej o godz. 11,oo odbyła się Msza św. beatyfikacyjna sióstr elżbietanek Marii Paschalis Jahn i dziewięciu towarzyszek, a wśród nich siostry Mari Edelburgis Kubitzki z Żar. Wszystkie zostały brutalnie zgwałcone i zamordowane przez „ radzieckich wyzwolicieli”. Dziękujemy Bogu w Trójcy Jedynemu za nowe przewodniczki w drodze do nieba, które stawia na naszej drodze.

2) Dzisiaj niedziela po zesłaniu Ducha św. – Najświętszej Trójcy. Zbiórka do puszek na KUL i Instytut TF w Zielonej Górze.

3) Na Mszy św. o godz. 11,oo spotkanie rodziców dzieci rocznicowych celem przygotowania rocznicy I Komunii św., którą dzieci będą przeżywały w czwartek 16 czerwca na Mszy św. o godz. 11,oo.

4) W poniedziałek 13 czerwca kolejny Dzień Fatimski; zapraszam na godz. 17,15 na nabożeństwo z różańcem Litanią do NSPJ, Mszą św. i procesją z figurą fatimską.

5) W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. z procesją do 4 ołtarzy o godz. 11,oo Ołtarze polowe budujemy żywą wiarą w dotychczasowych miejscach. Rodziny katolickie dekorują swoje domy i mieszkania flagami i obrazami religijnymi. Młodzież bierzmowana z dorosłymi niesie odważnie sztandary naszej wiary; małe dzieci i komunijne sypią kwiatki; schola z organistą prowadzi śpiew eucharystyczny. Bardzo proszę strażaków z naszej parafii o zabezpieczenie trasy przejścia procesji; proszę panów z Siodła o brzózki do kościoła i ołtarzy polowych. Zbiórka służby liturgicznej i ministrantów w środę po Mszy św. Druga Msza sw. w tym dniu będzie o godz. 9,oo. Mieszkańców Szczepanowa zapraszamy na mszę św. do kościoła parafialnego na godz. 11,oo.

6) W sobotę po Mszy św. o 18,oo i procesji eucharystycznej zapraszam rodziców młodzieży do bierzmowanie na obowiązkowe spotkanie.

7) Dzisiaj rozpoczynają się obchody odpustowe ku czci MB Rokitniańskiej a zakończą w przyszłą niedzielę. W sobotę ks. biskup zaprasza młodzież naszej diecezji na 18 VI w sobotę do Rokitna; proszę rodziców by zgłaszali młodzież do mnie by mogła pielgrzymować do Rokitna w ramach Diecezjalnego Dnia Młodych, są jeszcze wolne miejsca w autokarze dekanalnym…

8) Bóg zapłać młodym, którzy sprzątali i dekorowali naszą świątynię i Szczęść Boże na nowej, sakramentalnej drodze życia.

9) W sobotę sprzątają i dekorują naszą świątynie mieszkańcy ul. Pułaskiego od 45 do 18. Dziękuję paniom, które pracowały przy wykoszeniu trawy wokół świątyni.

10) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką (…) i składamy ofiary na remont organów, który ostatnio bardzo przyspieszył…

11) Zapraszamy na pielgrzymkę jednodniową do Częstochowy 2 lipca; koszt – 150 zł; zapisy do 16 czerwca – czwartek u p. Piwko.