OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.08.2020 – XVIII Niedziela zwykła.

1) Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, czas zatroskania o trzeźwość i abstynencję naszego narodu. Została wyłożona przed ołtarzem Parafialna Księga Trzeźwości i Abstynencji; proszę o składanie w niej podpisów pod Bogu znaną intencją. Róże ŻR proszę o prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed każdą Mszą św.

2) Trwa czas pielgrzymek ku Jasnej Górze; bardzo serdecznie dziękuję Jackowi i Halince, którzy wczoraj wyruszyli pieszo ku Jasnej Górze…

3) W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca; kto z obłożnie chorych chciałby się wyspowiadac i przyjąć Komunię św. to proszę o kontakt…

4) Kalendarz liturgiczny przypomina: wtorek – św. Jana Marii Vianeja, patrona proboszczów; w czwartek święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę – św. Dominika kapłana. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom oraz odpoczywającym w naszej parafii życzę przemożnej opieki św. patronów.

5) W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na KUL i Instytut w Zielonej Górze.

6) Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom ul. Sikorskiego I i II części za posprzątanie, zabezpieczenie świątyni i zdemontowanie dekoracji; szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Bartkiewicz, Zabłocki, Sitarek-2os, Dobosz, Andruszkiewicz, Lesicki i Kołpaczewska i składającym ofiary – 354 zł z czego 44 na kwiaty. W sobotę o godz. 9,oo zapraszam mieszkańców Sikorskiego z bloku Nadzieja.

7) W ubiegłym tygodniu zakończyli ziemską pielgrzymkę śp +Włoszczyńska Jadwiga  z Grunwaldzkiej, pogrzeb odbył się w czwartek o godz.12,oo; śp +Wiktoria Bogdziewicz z Siodła, pogrzeb odbył się w czwartek o godz. 14,3o; śp + Zdzisław Gąsiorowski z Powstańców Wlkp; pogrzeb odbył się w piatek o godz. 13,oo i śp +Anna Łysek z Pułaskiego, pogrzeb odbył się w piątek o 11,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8) Pragnę przypomnieć, że w kościele uczestnicząc w liturgii zakrywamy nos i usta w trosce o miłość bliźniego!