OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.12.2020 – Niedziela Świętej Rodziny.

1) Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym rodzin katolickich i modlimy się w intencji świętości naszych rodzin, aby były one oazami miłości, wiary i kształtowały serca i umysły dzieci i młodzieży w duchu Bożym.

2) W czwartek kończymy Rok Pański 2020. W ostatnim dniu tego roku zapraszam na Mszę św. o 17,oo szczególnie te rodziny, które pożegnały w tym roku swoich bliskich. Ofiarę na zbiorową Mszę św. w intencji tych zmarłych można składać w zakrystii.

3) W piątek z radością i nadzieją powitamy Nowy 2021 Rok Pański. Dzień ten jest świętem Świętej Bożej Rodzicielki oraz Światowym Dniem Modlitwy o Pokój – święto nakazane! Msze św. jak w niedziele o 9,oo, 11,oo i 17,oo.

4) W pierwsza sobotę miesiąca i roku zapraszam na różaniec o 7,3o i Mszę św. o godz 8,oo Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

5) W sobotę – 2 stycznia – rozpoczynamy coroczną „kolędę” w tym roku zmienioną ze względów sanitarnych. Rodziny, które mają w danym dniu kolędę nie przyjmują kapłana w swoim domu, ale wysyłają w tym dniu swojego przedstawiciela do kościoła na  Mszę św. za te rodziny. Na niej zostanie poświecona woda potrzebna do poświęcenia mieszkania i udzielone błogosławieństwo dla wszystkich rodzin danego dnia. Na Mszy św. przedstawiciele rodzin będą odbierać od kapłana oraz rytuał potrzebny do poświęcenia mieszkania i domowników. W kościele będzie można też nabyć kropidło. Po Mszy św. w domu, przy krzyżu i świecach wszyscy domownicy gromadzą się na modlitwie, a głowa rodziny (ojciec lub matka, babcia lub dziadek) dokonują poświecenia otrzymaną wodą św. Kandydaci do bierzmowania , lub inni mlodzi  odczytują zawarty w rytuale fragment Pisma św. Pozostałe modlitwy odmawia glowa rodziny i kropi mieszkanie. Całość spotkania kończymy wspólnym śpiewem koledy. Na spotkaniu w kościele, po odebraniu wody święconej i rytuału, tradycyjne składamy ofiarę w kopercie z adresem (…) jako nasze podziękowanie kapłanowi za całoroczną służbę. Rodziny, dla których termin kolędy nie jest dogodny, mogą przyjść na Mszę św. kolędową w innym terminie. W sobotę 2 stycznia na 17,oo zapraszam rodziny z I cześci Siodła od numeru 1 p. Krawiec do rodziny p. Rotman.

6) Bóg zapłać rodzinom z I części Osadniczej za posprzątanie i zabezpieczenie światyni a w sobotę o godz. 9,oo zapraszam drugą część Osadniczej i Wrzosową.

7) W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz 11,oo krótki koncert kolęd naszej scholi…