OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocna.

1) W sobotę zakończyliśmy tydzień Modlitwy o Powołania Kapłańskie i zakonne. Odbyło się także spotkanie młodzieży przed Bierzmowaniem…

2) Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe, na które zapraszam codziennie o godz. 17,3o.

3) Papież Franciszek prosi aby w miesiącu maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa NMP w intencjach zakończenia pandemii; a w sposób szczególny zachęca nas wszystkich do gorliwej modlitwy za tych, których pandemia dotknęła najbardziej. W każdym dniu maja, kierując się kalendarzem z konkretnymi intencjami, wszystkie Sanktuaria maryjne na całym świecie zjednoczone w komunii modlitewnej, będą kierowały swoje modlitwy do Boga przez Maryją – dzisiaj za zranioną ludzkość z Bazyliki Watykańskiej o godz. 18,oo. W poniedziałek 3 maja z Jasnogórskiego Sanktuarium za zakażonych i chorych na Covid – 19.

4) W poniedziałek 3 maja Uroczystość NMP  Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Zapraszam na Msze św. o godz. 9,oo i 18,oo z Aktem Oddania.

5) Rodzice dzieci komunijnych mają spotkanie na Mszy św. w poniedziałek o godz. 18,oo.

6) W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca…

7) Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami od 4 maja podczas nabożeństw w kościołach obowiązuje limit 1 osoby na 15 m/2 to jest w naszej światyni będzie się mogło jednocześnie modlić 49 osób przy zachowaniu dotychczasowych norm, czyli odległości 1,5 m i maseczki.

8) Bóg zapłać mieszkańcom trzeciej i ostatniej części Siodła za posprzątanie, zabezpieczenie i udekorowanie flagami naszej świątyni; szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Suliga, Kłobuszyńska, Marciniszyn, Nun, Jabłońska, Śmiałowska, Suliński, Hedlof i składającym ofiary – 2o5 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców i części Pułaskiego od Siodła do numeru 6o.

9) Kalendarz liturgiczny przypomina: wtorek – św. Floriana, patrona strażaków; czwartek – św. Apostołów Filipa i Jakuba a w sobotę – św. Stanisława, bpa i M, głównego patrona Polski. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzę przemożnej opieki św. Patronów.

1o) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką… Bog zapłać kożystającym z dyspensy za ofiary złożone „ na tacę „ za pośrednictwem naszego konta parafialnego – 94 2030 0045 0000 0226  2490.