OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.04.2023 – Poniedziałek Wielkanocny.

1) Życzenia: Niech Jezus Zmartwychwstały ożywia w Was to, co umarło, niech przywróci do życia Wasze miłości, przyjaźnie, niech rozbudzi i umocni Wasze nadzieje i pomoże spełnić się Waszym ambitnym planom. Niech nade wszystko obdarzy Was już tu na ziemi wielką radością. Alleluja !

2) W imieniu społeczności KUL i Instytutu FT w Zielonej Górze składam serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę.

3)Pragnę bardzo serdecznie podziękować za poświęcenie przedświątecznego czasu na przygotowanie liturgii Trydum Paschalnego i świątyni: rodzicom dzieci rocznicowych za ustrojenie krzyża misyjnego, flagi i posprzątanie światyni , pani Sylwi i Mirkowi budujących Ciemnicę i Boży Grób, Różom ŻR, składającym ofiary do Bożego Grobu, uczestnikom triduum paschalnego i adorującym, scholi i Kamilowi za oprawę muzyczną, męskiej służbie liturgicznej za piękną oprawę liturgiczną, lektorkom i lektorom, składającym i zbierającym ofiary, zaangażowanym w procesję rezurekcyjną, rodzicom i dziadkom uczestniczącym w liturgi z dziećmi i wnukami… Bóg Zapłać !

4) Najbliższa niedziela zwana Niedzielą Miłosierdzia kończy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym czasie modlimy się Nowenną do Bożego Miłosierdzia przed mszami św. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.

5) Ksiądz dziekan zaprasza na sumę odpustową w niedzielę na godz. 13,oo do kościoła Bożego Miłosierdzia w Żarach.

6) W naszej parafii w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15,oo nasza schola Żar Miłości zaprasza na Koncert wielkanocny a  w sobotę 15 kwietnia  w Domu Rekolekcyjnym X Sympozjum poświęcona S. Marii Jurczyńskiej od 9 do 16,3o.

7) Spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami w przyszłą niedzielę 16 IV po Mszy św. o godz. 12,oo

8)W najbliższy piątek Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

9) Dziękuję rodzinom z Powstańców Wlkp i Batalionów za posprzątanie świątyni, szczególnie pracującym rodzinom: Kozak, Bąk, Marciniszyn, Kaczmarczyk, Stonoga, Mroczek, Eydys i składającym ofiary – 210 zł. Bóg zapłać rodzinie za kwiaty ofiarowane do kościoła. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Łąkowej, Dworcowej i Niepodległości do posprzątania świątyni.

10) W sobotę o godz. 18,oo – spotkanie kwietniowe młodzieży przed Bierzmowaniem i ich rodziców.