OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.04.2024 – Poniedziałek Wielkanocny.

1) Życzenia: Nasz Zbawiciel, który przez dni swojej męki doprowadza nas do wielkanocnej radości, niech sprawi, abyśmy karmiąc się Jego Słowem, radośnie obchodzili święta Jego zmartwychwstania, a na końcu naszego życia doszli do radości wiecznej. Życzę żywej wiary, ufnej nadziei i bezgranicznej miłości płynącej od Zmartwychwstałego.

2) Pragnę bardzo serdecznie podziękować za poświęcenie przedświątecznego czasu na przygotowanie liturgii Tridum Paschalnego i świątyni: rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie świątyni,  paniom dekoratorkom z Siodła budującym ciemnicę i Boży grób, składającym ofiary, uczestnikom triduum paschalnego i adorującym, naszej scholi i Kamilowi za oprawę muzyczną, męskiej służbie liturgicznej za pomoc w liturgii, zaangażowanym w procesję, lektorom i lektorkom za zatroskanie o Słowo, rodzicom i dziadkom uczestniczącym w liturgii z dziećmi i wnukami, mieszkańcom Westerplatte za posprzątanie świątyni i ofiary – 28o zł., Gościom za pielęgnowanie więzów rodzinnych… Bóg zapłać !

3) W tym tygodniu Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca a zarazem oktawa Zmartwychwstania Pańskiego; w piątek nie ma postu; w sobotę zapraszam na 7,15 na różaniec…

4) Najbliższa niedziela zwana Niedzielą Miłosierdzia kończy Oktawę Zmartwychwstania i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym czasie modlimy się Nowenną do Bożego Miłosierdzia. W parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach suma odpustowa o godz. 13,oo. W przyszłą niedzielę po mszach zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.

5) W imieniu społeczności KUL i Instytutu FT w Zielonej Górze składam serdeczne podziękowania za dzisiejsze ofiary na tacę.

6) Spotkanie rodziców i dzieci komunijnych i rozpoczęcie bezpośredniego przygotowania do I Komunii św., która w naszej parafii zawsze jest 3 maja, w niedzielę 14 kwietnia na Mszy św. o godz. 12,oo.

7) W piątek pożegnaliśmy śp + Zofię Dworecką z Niepodległości; msza św. w tydzień po śmierci odbędzie się we wtorek o godz. 18,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

8) Święto Zwiastowania Pańskiego i zarazem Dzień Swiętości Życia, będziemy przeżywali w poniedziałek 8 kwietnia na Mszy św. o godz. 18,oo sprawowanej w intencji podejmującym Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.