OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.03.2018 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

1) W ubiegły piątek przeżywaliśmy Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Bóg zapłać Rodzinie Stroynowskich za przygotowanie tej Drogi i wszystkim rodzinom zaangażowanym w przedstawianie poszczególnych stacji; także Strażakom za zabezpieczenie trasy i firmie Gloria.

2) Dzisiaj zmiana czasu – o godzinę krócej spaliśmy. Dzisiejsza Niedziela Palmowa,  jest pamiątką wjazdu Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna Wielki Tydzień Męki Pańskiej… Młodzież nasza przeżywa Diecezjalny Dzień Młodzieży; W parafii św Józefa w Żarach XX Rajd Palmowy z konkursem…

3) Dzisiaj po Mszy o 11,oo spotkanie obowiązkowe rodziców dzieci rocznicowych celem przygotowania liturgii Wielkiego Czwartku na której dzieci z rodzicami będą przeżywały rocznicę.

4) Zapowiedzi: Jakubowski Michał z Żar i Czeremurzyńska Joanna z Kunic – III; Sławuski Łukasz z Bolesławca i Kobel Agnieszka z Grunwaldzkiej – III; Sysak Jan i Karolina Serwicka z Lelewela – III. Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek od 18,3o do 19,3o i piątek od 8,oo do 9,o

5) W W. Środę o godz 11,oo odwiedzam chorych w Szczepanowie. Po mszy wieczornej rodzice dzieci rocznicowych sprzątają świątynię i dekorują krzyż misyjny przy kościele i z dziećmi próba liturgii wielkoczwartkowej.

6) Wielki Czwartek – Mszą św. o 18,oo rozpoczynamy Triduum Paschalne… Po Mszy procesja do Ciemnicy i Adoracja do godz.22,oo. Zbiórka ministrantów punktualnie o 17,3o.

7) Wielki Piątek Męki Pańskiej – post ścisły; adoracja przy Ciemnicy od godz 15,oo do 17,45. Dzieci adorują razem z rodzicami i dziadkami. Liturgia rozpoczyna się o 18,3o a po niej procesja do Bożego Grobu i całonocna adoracja z możliwością spowiedzi św. Na ten dzień dekorujemy krzyże przydrożne i cmentarne. Zbiórka ministrantów i Lektorów punktualnie o 18,oo.

8) Wielka Sobota – trwa adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów wielkanocnych tradycyjnie – w kościele parafialnym o godz 9,oo, 1o,oo i 11,oo; w Siodle o 12,oo; koło huty o 12,3o i w Szczepanowie o 13,oo. Na liturgię zaczynającą się o 19,oo przynosimy świece; dzieci komunijne paschaliki wielkanocne – mają próbę o 18,4o. Zbiórka ministrantów i lektorów o 18,3o. Po liturgi proszę strażaków o postawienie straży przy Grobie do 22,oo i od 5,3o w poranek wielkanocny.

9) Wielkanoc – Rezurekcje poprzedzone procesjami wokół świątyni o godz 6,oo w kościele parafialnym i o 8,oo w Szczepanowie; druga Msza św połączona z chrztem  o 11,oo i trzecia o 18,o

10) Bóg zapłać sprzątającym świątynię z ul Westerpatte i złożone ofiary – 25o zł. Zapraszam w W.sobotę po poświęceniu pokarmów o 11,3o rodziny z ul Dworcowej i Łąkowej – w tym czasie nie będzie adoracji do 12,3o. Dziękuję  P. Eli Walewinder za pomoc w kuchni na rekolekcjach.