OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.03.2021 – Niedziela Palmowa.

1) Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Pół godz. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi wielkanocnej. W Wielką Środę godzinę przed Msza św. spowiadamy z księdzem Tomaszem.  Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale z nauką Pasyjną o godz. 17,3o.

2) W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w kościele o godz. 18,oo w obecności 34 osób. Modlimy się w tym dniu za wszystkich kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22,oo. Liturgia transmitowana przez TVP3 Gorzów z katedry o godz. 19,oo. Codziennie.

3) Wielki Piatek – dzień Meki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej w kościele rozpoczyna się o godz. 18,3o ( w obecności 34 osób). Przy adoracji Krzyża składamy jałmużnę wielkopostną. Adoracja przy Ciemnicy od godz. 15,oo do liturgii a przy Grobie Pańskim przez całą noc.

4) Wieka Sobota. Trwa adoracja przy Grobie Pańskim. Tradycyjne święcenie pokarmów odwołane, ale będzie o godz. 11,oo transmitowane przez telewizje TVP3 Gorzów z Katedry… Liturgia rozpoczyna się o 19,oo godz. Na którą przynosimy świece chrzcielne czy paschaliki.

5) Wielkanoc – rezurekcja bez procesji z udziałem 34 osób o godz. 7,oo; następne Msze sw. ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego o godz. 9,oo, 11,oo i 18,oo a w Szczepanowie o godz. 13,oo z udziałem 5 osób.

6) Zapraszam mieszkańców ul. Szklarskiej w Wielką Sobotę o godz. 9,oo na posprzątanie i zabezpieczenie światyni.

7) W ubiegłym tygodniu zakończył ziemską pielgrzymkę do Domu Ojca śp. + Ryszard Dziweńka z ul. Grunwaldzkiej; pogrzeb odbył się w piątek o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek…

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką… Szczególnie polecam świateczny numer Echa Kunic…  Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu i na tacę na konto…