OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.04.2023 – II Niedziela Wielkanocna.

1) Dzisiejsza niedziela z woli Chrystusa jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Jest to zarazem patronalne święto Caritas. Otwiera przed nami kolejny 79 Tydzień Miłosierdzia, w którym modlimy się przed Mszą św. Koronką do Bożego Miłosierdzia za chorych, niepełnosprawnych, ubogich a na zakończenie Tygodnia w przyszłą niedzielę składamy ofiary do puszek na działalność Caritas… Wszystkim członkom i wolontariuszom naszego PZC serdecznie dziękuję za zaangażowanie i zapraszam Wszystkich chętnych do współpracy…

2) Nasz parafialny zespół Żar Miłości serdecznie zaprasza dziś w niedzielę na godz. 15,oo na wielki Koncert Wielkanocny, który zagra wraz z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej w Żarach, a także zachęca do zakupu słodkiej cegiełki w postaci pysznego ciasta, czym możemy wesprzeć finansowo naszą scholę.

3) Dzisiaj po Mszy św. o 12,oo spotkanie dzieci i rodziców komunijnych rozpoczynające bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Pierwszej spowiedzi i Komunii św…

4) Wczoraj odbyło się spotkanie kwietniowe młodzieży do bierzmowania i ich rodziców; dla starszej grupy to było ostatnie spotkanie przed Bierzmowaniem, które odbędzie się w najbliższy czwartek 2o kwietnia w parafii N Serca PJ w Żarach o godz. 17,oo.

5) Zapowiedzi: Grzegorz Stęplowski z Alei WP i Joanna Chomik ze Stanowa, oboje st. Wolnego – I.

6) W najbliższa sobotę odbędzie się w naszej parafii o godz. 12,oo Konwent wielkanocny z udziałem kapłanów z naszego dekanatu pod przewodnictwem Księdza Dziekana.

7) Dziękuję rodzinom z Niepodległości, Dworcowej i Łąkowej za posprzątanie świątyni i demontaż flag, szczególnie tu pracującym wczoraj rodzinom: Wineckich-2os, Wrońskich-2os, Błaszczak, Trybus, Drewniaczyk, Woźny-2os, Rusin i składającym ofiary – 36o zł z czego od sprzatających 22o i 14o od nie sprzątających. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców ul. Westerplatte.

8) Przy stoliku nabywamy oprócz ciasta prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, Mały GN z nasionkami maciejki i praktycznymi artykułami, Dzień Pański z ogłoszeniami.

9) W ubiegły czwartek odbył się pogrzeb śp + Zofii Benesz z Osadniczej, która spoczęła na cmentarzu w Piotrowie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…