OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.08.2023 – XX Niedziela zwykła.

20 VIII 2023 – XX Niedziela zwykła.

1) Bóg zapłać wiernym, którzy wsparli Caritas w niesieniu pomocy humanitarnej mieszkańcom Słowenii 15 sierpnia. Kto chciałby okazać solidarność z poszkodowanymi na skutek powodzi w Słowenii może to uczynić przez ofiarę do skarbony Caritas.
2 ) Od kilku lat we współpracy z parafiami Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” wraz z firmą Green Office Ecologic, która zajmuje się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizujemy i w naszej parafii taką zbiórkę 14 września. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty Kościoła – głównie misyjne.
W naszej parafii w Żarach Kunicach zbiórka odbędzie się 14 września w czwartek do godz. 14,oo. Miejsce – na placu przy kościele. Bliższe informacje na plakacie w gablocie i w ulotce, którą zabieramy ze stolika.
3) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Piusa X pap; wtorek – Najświętszej Maryi Panny Królowej; czwartek – św. Bartłomieja Ap; sobota – MB Częstochowskiej, uroczystość. – różaniec o 7,3o i Msza św. o godz. 8,oo.
4) Zapowiedzi: Moliński Tomasz z Alei WP i Drzał Anna Maria z Dzierzkowa, st wolnego – III; Stanisław Sylwester Parzybut z Jankowej i Danuta Bukowska z Pułaskiego, st wolnego – II.
5) Bóg zapłać mieszkańcom Strażackiej i Żołnierskiej za posprzątanie świątyni szczególnie rodzinom tu wczoraj wiele godzin pracującym Stachów-2os i Polak oraz składającym ofiary – 295 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Sikorskiego 2,4,6 i bloki 8 i 10.
6) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką i składamy ofiary na remont dachu i naprawę organów przy stoliku lub na konto parafialne: nr 94 2030 0045 1110 0000 0226 2490. Bóg zapłać !
7) Ci wierni, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, odbierają gratisowo dwumiesięczniki a czytając pogłębiają swoją modlitwę.
8) W ostatnim czasie zakończyli ziemskie życie śp + Marian Reczyński z Siodła, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13,oo i śp + Irena Piotrowska ze Szklarskiej, zaopatrzona sakramentami św., pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…