OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.10.2023 – XXIX Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny pod Hasłem : „ Misje sercem Kościoła”. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie pochodzace z Polski i wspieramy ich pracę ofiarami do puszek przy wyjściu. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe o 16,3o. Szczególnie dzisiaj w niedzielę o 16,3o na nabożeństwo różańcowe, które przygotowała i poprowadzi  nasza schola z pieśniami do Maryi. Po nabożeństwie możliwość nabycia różańców wykonanych przez scholę i wsparcia ich działalności…

2) Dzisiaj liczenie wiernych uczestniczących w liturgii i przyjmujących Komunię św.

3) W czwartek „Żary dla Jezusa” – Msza sw. z modlitwą o uzdrowienie w kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 18,3o.

4) Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcam wiernych do duchowego przygotowania przez spowiedź św i porządkowanie grobów i cmentarzy. Msze św. 1 listopada odbędą się jak w roku ubiegłym tylko w kościele parafialnym o godz. 9,oo i 11,oo a o 12,15 procesja modlitewna po cmentarzu komunalnym z możliwością poświęcenia pomników i o 1o,oo na cmentarzy parafialnym z poświęceniem płyty upamiętniających pomordowanych w Katyniu i na Wschodzie przez NKWD. W Szczepanowie Msza sw w kościele filialnym o godz. 13,3o a procesja modlitewna po cmentarzy parafialnym w Dzień Zaduszny o godz. 16,oo z poświęceniem pomników.

5) Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, polecamy ich modlitwom Kościoła na kartkach wypominkowych wyraźnie wypisując ich imiona i wkłdamy je w kopercie z ofiarą. Odbieramy też koperty „Ofiara na seminarium” do których wkładamy nasze zatroskanie o przyszłych kapłanów i podajemy nasz adres. Bóg zapłać!

6) W sobotę wspomnienie swiętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza; dzień imienin biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego a także naszego ks. dziekana kan. Tadeusza Masłowskiego. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej i życzeniach.

7) Bóg zapłać mieszkancom  I części ul. Pułaskiego za posprzatanie i przyozdobienie światyni, szczególnie rodzinom tu pracującym: Bogdan, Ostrowskich, Skurzyńskich, Bajko, Czarnuszko, Tur i Parzybut-2os i skladajacym ofiary.- 280 zł.  W sobotę zapraszm rodziny z ul. Pionierów, Marszowska, Zacisze, Roweckiego i Zjednoczenia.

8) Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w czwartek i piątek od 17,45 do 18,3o.

9) Przy wyjściu odbieramy prasę katolicką: Niedziela Gość Niedzielny, Mały GN, Kotwica i kwartalniki…