22  X  2017 –  XXIX  Niedziela  zwykła.

1) Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie październikowe młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Młodzież otrzymała Katechizmy; proszę rodziców o zainteresowanie się i pomoc  do systematycznego korzystania z nich. Za tydzień drugie spotkanie rozpoczynające się różańcem.

2) Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Taca dzisiejsza na potrzeby misyjne. Codzienny różaniec o 16,3o z czytankami w intencjach misyjnych.

3) W czwartek  26 X, w Kościele Rektoralnym  – „Żary dla Jezusa” pod hasłem:  „Dokąd idziesz ?” z modlitwą o uzdrowienie. Początek o 18,3o.

4) W sobotę 28 X dzień imienin ks biskupa Tadeusza Lityńskiego, pamiętajmy o życzeniach i modlitwie różańcowej…

5) Wypominki – wspominając naszych bliskich polecajmy ich modlitwom Kościoła  wypisując na wyłożonych kartkach wyraźnie ich imiona, dołączając ofiarę do koperty jako wyraz naszego poświęcenia i troski.

6) Ze stolika odbieramy też koperty „ Ofiara na Seminarium” do których wkładamy nasze zatroskanie o utrzymanie naszego Seminarium w Paradyżu. Te ofiary składamy możliwie do Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

7) W przyszłą niedzielę spotkanie po Mszy o 11,oo Rodziców dzieci komunijnych.

8) Bóg zapłać za sprzątanie świątyni mieszkańcom Pułaskiego od numeru 45 do 18; szczególnie pracującym: Tartak, Chmielowska, Bosak, Rosół, Turczyn, Leńczuk, Kwaśniak 3os, Stopera, Maciejczak, Kwaśniak i składającym ofiary – 260 zł. Szczególnie dziękuję rodzinie państwa Rosół za ofiarowane kwiaty do kościoła, i rodzinom Sałdan –Jasińskim za wykoszenie trawy i nasadzenie kwiatów.  W sobotę o 9,oo zapraszam pozostałych mieszkańców ul. Pułaskiego.

9) W ubiegłym tygodniu zmarł śp + Kazimierz Wardęga z Grunwaldzkiej; pogrzeb odbył się w piątek o 12,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

10) Rozpoczyna się okres porządkowania cmentarzy przed Wszystkimi Świętymi. Bardzo proszę  pana Leszka, sołtysa z Siodła,  o zorganizowanie kilku Panów z ciągnikiem celem wywiezienia liści ze śmietnika przy cmentarzu parafialnym; najlepiej w najbliższą sobotę. Bóg zapłać!

11) Mamy odnowioną stronę parafialną. Dziękuję panu Wiesławowi Leńczuk za trud prowadzenia i  aktualizacji.