OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.02.2020 – V Niedziela zwykła.

0) W ubiegły wtorek zakończyłem kolędowe odwiedziny rodzin. Bóg zapłać za otwarte drzwi i serca, trud wspólnej obecności i dzielenia się dobrym słowem i ofiarami. Modlimy się za rodziny, które straciły wiarę św. i nie przyjęły błogosławieństwa Bożego na ten rok… Wróciliśmy do porzątku sprzed kolędy – Msze św. codziennie i w niedziele o godz. 17,oo; biuro parafialne czynne w piątki od 17,3o do 18,3o i soboty od 1o,oo do 11,oo.

1) Wczoraj o godz. 17,oo odbyło się spotkanie lutowe rodziców dzieci komunijnych. Bóg zapłać rodzicom za demontaż dekoracji świątecznej i posprzątanie świątyni. Rodziców, którzy nie brali udziału w spotkaniu proszę o pilny kontakt ze mną.

2) Za tydzień w sobotę o godz. 9,oo sprzątają świątynię mieszkańcy całej ulicy Powstańców Wlkp i Batalionów Chłopskich.

3) We wtorek, 11 lutego, wspomnienie liturgiczne MB z Lourdes – XVIII Światowy Dzień Chorego. Ks. Kapelan szpitala 105-go Krzysztof Burzyński, zaprasza do kościoła rektoralnego pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża na godz. 1o,oo na Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stefana Regmunta, połączoną z udzielaniem sakramentu chorych wiernym z dekanatu Żary. W przyszłą niedzielę po Mszach św. składamy ofiary do puszek na wsparcie hospicjów naszej diecezji.

4) W przyszłą niedzielę w parafii N.Serca Pana Jezusa w Żarach  na Mszy św. o godzinie 18,oo rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński, który potrwa do soboty; nauki codziennie o godz. 19,oo.

5) Zapowiedzi: Huszczo Damian z Legnicy i Kubińska Katarzyna z Sidła, str wolnego – I.

6) W czwartek po Mszy św. spotkanie katechetyczne na plebanii.

7) Jak co roku wspieramy 1 % podatku dzieci niepełnosprawne do niedawna zamieszkałe na ul. Szklarskiej Olę i Michałka. Bliższe informacje i numer KRS na ulotce, którą można zabrać ze stolika.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką (…) która bardzo w katechizacji dorosłych i starszych i jednocześnie pogłębia wiarę św. Szczególnie polecamy nabywanie Pisma św. ST i NT z większym drukiem, komentarzami i zakładkami w cenie 1oo zł…

9) W sobotę o godz. 16,5o spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.