II Spotkanie Synodalne

Drugie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbyło się 18.11.2017 r. Dyskutowano na temat : „Parafia – wspólnota wiary czy punkt usług religijnych?. W toku dyskusji rozważano jak rodziny mieszkające w naszej parafiipraktykują wspólną modlitwę i czy kultywują chrześcijańskie zwyczaje (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątki, świętowanie niedzieli, obchodzenie świąt itp.). Dokonano przeglądu i oceny działających w parafii grup duszpasterskich. Pod tym względem możemy się poszczycić takimi grupami jak:

  • Odnowa w Duchu Świętym
  • Apostolstwo Modlitwy Różańcowej: Żywy Różaniec, Róże Duchowe
  • Grono Wspierających Ubogich
  • Margaretki
  • Wolontariat Szkolny
  • Grupa Oazowa
  • Grupa Lektorów
  • Grupa Pielgrzymkowa
  • Eucharystyczny Ruch Młodych
  • Schola

Na zakończenie zastanawiano się nad problemami, którymi powinien zająć synod   diecezjalny. Wśród wielu problemów największą wagę przypisano nauce religii w szkole, środkom komunikacji społecznej, a także zasadom współpracy ekumenicznej.