OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.04.2019 – V  Niedziela Wielkiego Postu.

1) Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks.dr Jacek Błażkiewicz z Międzyrzecza. Plan rekolekcji w gablocie i na stronie parafialnej. W poniedziałek spowiedź a we wtorek zakończenie. Ze względu na strajk nauczycieli proszę rodziców lub dziadków o przyprowadzanie dzieci do kościoła! Taca w poniedziałek i wtorek dla rekolekcjonisty…

2) Pani organistka Krystyna Januszewicz składa serdeczne podziękowania ks. Proboszczowi i parafianom MB Szkaplerznej za ponad siedmioletnią współpracę…

3) W piątek, 12 kwietnia na godz. 17,oo, zapraszam na ostatnią Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczynamy przy pięknie udekorowanym krzyżu na ul. Grunwaldzkiej. Bardzo proszę naszych strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia a firmę Gloria o nagłośnienie.

4) Za tydzień Niedziela Palmowa; na liturgię przynosimy palmy. Mamy zaproszenie do parafii św. Józefa w Żarach na XXI Rajd Palmowy, bliższe informacje na plakacie w gablocie.

5) Dzieci rocznicowe i ich rodzice mają obowiązkowe spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. O godz. 11,oo celem przygotowania liturgii Wielkiego Czwartku na której dziękują za rocznicę pierwszej Komunii św.

6) Zapowiedzi: Pluta Mariusz ze Szczepanowa i Dyl Dominika ze Szczepanowa, oboje st. Wolnego – I.

7) Bóg zapłać mieszkańcom II cz. Ul. Osadniczej i Wrzosowej za posprzątanie świątyni, szczególnie pracującym tu wczoraj rodzinom: Krzyśków, Spychalscy, Strzała, Niemyjski, Stachów, i składającym ofiarty – 37o zł. W sobotę o godz. 9,oo zapraszam rodziny z Al. Wojska Polskiego od numeru 100 do 118.

8) Bardzo serdecznie dziękuję Paniom pracującym na plebanii i ofiarującym ciasto… Również panu Leszkowi Kasprów za wyrównanie placu przy kościele i nasianie trawy.

9) Każdy, kto chce oddać krew Panu Jezusowi obecnemu w chorych, może to uczynić 13 o4. W Żarach przy ratuszu od godz. 9,oo; będą upominki wdzięczności.

10) W ubiegłym tygodniu zmarła śp +Krystyna Słabczyńska zd. Szymeczko z Powstańców wlkp; pogrzeb odbędzie się w środę o 14,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

11) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką, świece wielkanocne i składamy ofiary do Bożego Grobu.