OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.2021 – XXIII Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj modlimy się za mieszkanców Afganistanu i wspieramy ich ofiarami do puszek przy wyjściu w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas.

2) W ubiegłą środę, 1 września dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny na Mszy św. o godz. 18,oo. Zapraszam rodziców z dziećmi oraz młodzież przed bierzmowaniem do spowiedzi i Komunii św. codziennie 15 minut przed każdą Mszą św…

3) Najbliższy Kurs Przedmłżeński rozpocznie się w niedzielę 12 września o godz. 18,oo w parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach.

4) Spotkanie dla osób dorosłych (powyżej 21 roku), które pragną przystąpić do bierzmowania, odbędzie się w piatek 10 września o godz. 18,oo w kościele rektoralnym (dawniej garnizonowym) w Żarach. Zapisy u ks. Krzysztofa Burzyńskiego kom: 605 233 289.

5) Spotkanie katechetyczne w czwartek po Mszy św. o 18,oo na plebanii.

6) Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania zalecane szczególnie po przejściu COVID 19. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym w poniedziałek, 6 września 2021 roku o godz. 14,oo na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

7) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Łąkowej za posprzatanie i przyozdobienie świątyni, szczególnie rodzinom tu wczoraj pracującym: Trybus, Drewniaczyk 2os, Łąckich, Matuszewskich, Koryckich -2os i składającym ofiary – 23o zł. Zapraszam w sobotę mieszkańców Westerplatte.

Bardzo dziękuję Paniom Gieni, Janinie i Adamowi za wykoszenie trawy wokół świątyni i Andrzejowi Woźniak przy cmentarzu.

8) Zapraszam do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Gościa Ekstra – o ciekawych wiadomościach z życia beatyfikowanych w przyszłą niedzielę Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej oraz Dzień Pański z ogłoszeniami i intencjami.

9) W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp + Ramualda hedloff z Siodła; pogrzeb odbył się w czwartek o 11,oo i śp + Stanisław Czarnecki ze Szklarskiej, zaopatrzony Sakramentami św., pogrzeb odbył się wczoraj o 12,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10) Wczoraj odbyła się pielgrzymka do Rokitna Róż ŻR z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinie państwa Piwko za zorganizowanie jej i uczestnikom za modlitwy i świadectwo żywej wiary i miłości do Maryi.