OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.12.2021 – II Niedziela Adwentu.

1) Dzisiaj, w 2 niedzielę adventu, przeżywamy  w Kościele  XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu zbiórka do puszek na ten cel.

2) W środę 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, odpust w sanktuarium MB Klenickiej w Otyniu i naszym Domu Rekolekcyjnym w Kunicach. Ksiadz Tomasz zaprasza na sumę odpustową na godz. 18,oo do naszego kościoła; a wcześniej od 12,oo do 13,oo z woli Maryi „ Godzina Łaski”. Na Mszy św. o godz. 18,oo poświęcę i rodzice nałożą i nauczą modlitwy z tego medalika dzieciom komunijnym tzw. Cudowne medaliki. W przyszłą III Niedzielę adwentu po Mszy św. o 11,oo spotkanie rodziców przyjęcia zadań związanych z dekoracją świąteczną naszego kościoła…

3) Zachęcam w tym tygodniu 15 minut przed Mszą św. do spowiedzi adwentowej, bo przed samymi świętami będzie bardzo trudno…

4) W przyszłą III Niedzielę Adwentu dzień soliidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Przy wyjściu składamy ofiary do puszek na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

5) Bóg zapłać mieszkańcom ostatniej części Pułaskiego za posprzątanie i zabezpieczenie świątyni; szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Jaworskich-2os, Sygutowscy-2os, Pieniakowscy, Laskowscy, Markulak, Mateccy i składającym ofiary – 2oo zł. Zapraszam w sobotę mieszkańców Lelewela od numeru 1 do 1o łącznie z blokami 9 i 9a.

6) Przy stoliku nabywamy małe świece Caritas na wigilijny stół i prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Dzień Pański z ogłoszeniami i świąteczne Echo Kunic a w nim… Jak informuje wydawnictwo Niedzieli od tej niedzieli jest zmuszone podnieść cenę do 8 zł; GN na razie po 6 zł.

7) Bóg zapłać wiernym za ofiary przekazane na konto parafialne z zaznaczeniem „na tacę”, opłatki czy Seminarium. Nr konta parafialnego: 94 2030 0045 1110 0000 0226 2490.

8) W ubiegłym tygodniu zakończyli ziemskie życie: śp +Zofia Szałagan ze Szczepanowa, zaopatrzona sakramentami św., pogrzeb odbył się w czwartek o godz. 10,oo; śp + Krysryna Brzozowska z Siodła, pogrzeb odbył się w czwatek o godz. 13,oo i śp + Jan Tartak z Pułaskiego, zaopatrzony Sakramentami św., pogrzeb odbył się w sobotę o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać panie…

9) Pragnę zaznaczyć że pandemia nas nie opuszcza a jeszcze przybiera na sile, stąd gorąca prośba o zasłanianie ust i nosa maseczkami, półtorametrowa odległość i dezynfekcka przy wejściu do świątyni w duchu miłości bliźniego !