OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.01.2022 – Niedziela Chrztu Pańskiego.

1) Dzisiejsza niedziela kończy liturgicznie okres Bożego Narodzenia, choć w liturgii śpiewamy kolędy i zachowujemy dekoracje do 2 lutego.

2) W ubiegły czwartek Trzech Króli odbył się Koncert kolęd naszej scholi, która za moim pośrednictwem dziękuje za wsparcie finansowe…

3) Trwa czas kolędy zmienionej i w tym roku przez pandemię. Dziękuję tym rodzinom, które w ubiegłym  tygodniu przeżywały kolędę w kościele i swoich domach. Kto w ubiegłym tygodniu nie mógł być na kolędzie, to zapraszam w tym, ostatnim tygodniu kolędowym. Przypominam, że kolęda rozpoczyna się Mszą św. w kościele o godz. 18,oo (na prośbę niektórych parafian) z poświęceniem wody oraz nabożeństwo za dane rodziny i przyjęcie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przez poszczególne rodziny. Następnie odbieramy wodę św. w buteleczkach, rytuał do kolędowania w domu i składamy ofiarę wdzięczności w kopercie z adresem… W tym tygodniu zapraszam do kościoła na godz. 18,oo rodziny zamieszkałe na ulicach: poniedziałek – Lelewela i Armii Krajowej; wtorek – Grunwaldzka i Strażacka; Środa – Sikorskiego cała; Czwartek – Westerplatte, Łąkowa, Dworcowa; Piątek – Szklarska i Niepodległości; Sobota godz. 17,oo  – Powstańców Wlkp – cała i Batalionów Chłposkich i te rodziny, które nie mogły wcześniej. Niedziela o 13,oo – Szczepanów. Zaproszenia na kolędę do domów są ze względu na trwającą pandemię nieaktualne !                                                                                                                                                       .Przypominam, że kolęda jest aktem publicznego wyznania wiary a zarazem znakiem jedności i żywej więźi rodziny z Kościołem, dlatego ten akt odnotowuję w kartotece parafialnej rodzin…

4) W sobotę 15 stycznia, dzień imienin ks. Biskupa Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach – niech dobry Bóg darzy Go zdrowiem a Maryja otacza opieką.

5) Bóg zapłać mieszkańcom Armii Krajowej i Na Wzgórzu za posprzątanie i zabezpieczenie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Pisarscy, Sadulscy, Gryglas-3os, Leńczyk-2os, Łabowscy-30s, Węgier i składającym ofiary – 380 zł. Zapraszam w sobotę mieszkańców Osadniczej I części – 1 – 22; 40 – 48 i Wrzosowa.

6) Bóg zapłać rodzinom, które nie mogły być w kościele, za ofiary wpłacone na nasze konto parafialne – 94 2030 0045 1110 0000 0226 2490, tylko proszę podawać tytuł wpłaty…

7) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką po 8 zł Gość Niedzielny i Niedziela oraz Dzień Pański z ogłoszeniami.

8) W ubiegłym tygodniu zmarł śp + Henryk Sobolewski z Lelewela; pogrzeb odbędzie się w środę o 13,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…