OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.05.2022 – VI Niedziela wielkanocna.

1) Dzisiaj nabożeństwo ku czci św. Rity o godz. 17,oo w parafii św. Józefa w Żarach.

2) W czwartek 26 V – Dzień Matki, zapraszam wszystkie wdzięczne dzieci na nabożeństwo majowe o 17,3o o zdrowie i radość dla naszych Mam.

3) W czwartek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18,3o w kościele rektoralnym w Żarach pod hasłem: „Smutek wasz przemienię w radość”.

4) Od piątku rozpoczyna się nowenna przygotowująca do uroczystości Zesłania Ducha św. którą będziemy obchodzić za dwa tygodnie; a za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego…

5) Otyńskie sanktuarium, którego kustoszem jest nasz ksiądz kan Zbigniew Tartak, zaprasza na uroczystość odpustową z nałożeniem nowych koron Maryi Królowej Pokoju w Otyniu w dniu 29 maja o godz. 13,oo. Uroczystość bedzie transmitowana przez TVP3 Gorzów. O godz. 19,oo koncert zespołu ewangelizacyjnego „Siedem lamp”; a od 17 06 do 19 06 odbędą się tam rekolekcje ewangelizacyjne; bliższe info w gablocie.

6) Zapowiedzi: Filipowski Marcin z Lelewela i Motuk Agnieszka z Rościc, oboje st wolnego – II; Soroko Bartosz z Żagania i Jaskuła Kaja z Pułaskiego, oboje st wolnego – II; Szymeczko Kamil z Lelewela i Rolczak Kinga z Jasina oboje st wolnego – I; Grabowski Adrian z Zacisza i Fuławka Klaudia z Chojnowa oboje st wolnego – I; Leszczyński Bartłomiej z Lelewela i Leszczyńska Paulina z Nowej Soli oboje cywilnie zaślubieni – I. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w parafii św. Józefa w Żarach od 29 maja do 3 czerwca, nauki codziennie o godz. 19,oo.

7) Zaproszenie na pielgrzymki: – do Medjugorie w terminie 24 czerwca do 4 lipca, wyjazd z Kunic – zapisy i info u Halinki Stroynowskiej – kom: 502 485 527; druga pielgrzymka do Lichenia w terminie 13 do 16 lipiec – bliższe info  kom: 691 657 799.

8) Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały świątynię: Sieniewicz, Antoszewskich i Warężak i składającym ofiary – 130 zł. z Pionierów i Marszowskiej. Zapraszam w sobotę rodziny zamieszkałe na Zaciszu, Roweckiego, Zachodniej, Żołnierskiej i Wyzwolenia!

9) Szczególnie dziękuję Siostrom i Adamowi za wykoszenie trawy przy kościele oraz p. Rajman za naprawę dzwonu p. Geniowi Zagórskiemu za pomoc.

10) Bóg zapłąć za ofiary na naprawę organów poszczególnym rodzinom i przedstawicielom firm i proszę pozostałe o wpłaty na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „organy”. Numer konta: 94 2030 0045 1110 0000 0226 2490.

11) Przy stoliku nabywamy tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały GN dla dzieci  z bardzo ciekawymi artykułami.

12) W sobotę o 17,3o spotkanie młodzieży do Bierzmowania obu grup.