OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.07.2022 – XVI Niedziela zwykła.

1) Wczoraj było wspomnienie liturgiczne NMP z Góry Karmel, stąd dzisiaj uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Po Mszy św. o godz. 9,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Wspólnotę Modlitwy Różańcowej i Odnowę w Duchu Świętym. Suma odpustowa z procesją wokół świątyni, którą poprowadzi ksiądz doktorant Bartłomiej Suwada o godz. 12,oo. Przy stoliku z prasą katolicką możliwość nabycia szkaplerza i poświęcenia oraz przyjęcia podczas liturgii. Również proszę o składanie ofiary na remont naszych organów u przedstawiciela komitetu parafialnego. Bóg zapłać Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie dzisiejszej uroczystości i Gościom przybyłym z różnych parafii… Dzisiaj w Szczepanowie wyjątkowo Msza św. o godz. 10,3o.

2) Bardzo serdecznie dziękuję Paniom dekoratorkom z Siodła oraz rodzinom z ul. Armii Krajowej, szczególnie tu wczoraj pracującym oraz składającym ofiary na kwiaty – 490 zł. Bóg zapłać siostrom Jasińskim i Adamowi za wykoszenie placu wokół świątyni i plebanii. Zapraszam w sobotę mieszkańców I części Lelewela od 1 do 10 łącznie z blokami 9 i 9a.

Szczególnie dziękuję panu Kubińskiemu z Siodła za oczyszczenie i naprawę obrazu MB Szkaplerznej.

3) W przyszłą niedzielę pomagamy misjonarzom w zakupie środków transportu, wdzięczni za szczęśliwie przejechane kilometry w ramach corocznej akcji „św. Krzysztof – 1 grosz za kilometr” w tym roku pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Po Mszach niedzielnych przed kościołem święcenie pojazdów.

4) W ubiegły piątek zakończyłem urlop i pragnę bardzo serdecznie podziękować księżom Tomaszowi i Bartłomiejowi za zastępstwo. Od piątku Kancelaria parafialna czynna normalnie tj w piątki od 18,45 do 19,3o i soboty od 12,oo do 13,oo.

5) Zapowiedzi: Fryderyk Konrad Fogiel z Grabika i Hanna Kinga Węgier z Alei WP, oboje st. Wolnego – II;