OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.07.2021 – XVI Niedziela zwykła.

1) Wczoraj zakończyliśmy Nowennę przed dzisiejszą uroczystością odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, naszej patronki. Dzisiaj suma odpustowa z procesji, poświęceniem i nałożeniem Szkaplerzy o godz. 12,oo. Wcześniej , od godz. 10,oo,  adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę Modlitwy Różańcowej i Odnowę w Duchu Św. Uroczystość poprowadzi Ks. prałat dr Dariusz Gas, proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Bardzo serdecznie dziękuję naszym parafianom, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przeżywanie odpustu. Dziękuję Gościom naszej uroczystości, a szczególnie tym, którzy przyjęli Szkaplerz św. dając piękne świadectwo życia wiarą.

2) Dzisiaj Mszy św. o godz. 18,oo nie będzie !

3) Apel ws. Dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgi i Holandii…

4) Kalendarz liturgiczny przypomina: czwartek – św. Magdaleny; piątek – św. Brygidy Zak; sobota – św. Kingi dz; w przyszłą niedzielę św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych; będzie jeszcze można po Mszy św. poświęcić pojazd… Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia a także odpoczywającym w naszej parafii życzę przemożnej opieki św. patronów.

5) Bóg zapłąć mieszkańcom ul Osadniczej i Wrzosowej za posprzątanie, zabezpieczenie i udekorowanie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Pęksa, Benesz, Mikurenda, Wołowska, Kusz, Marciniszyn 4os + Leonard, Raczkowska, Stachów 2os, Mocydlarz, Spychalska, Ostrowski, Janczak, Szmania i Żęlazko oraz dekoratorom Szymeczko 2os i Jaskóła; także koszącym Adamowi Saudan i paniom Janinie i Gieni. Dziękuję składającym ofiary – 74o zł na kwiaty i 200 do komitetu parafialnego.                                                  Zapraszam w sobotę mieszkańców Armii Krajowej i Na Wzgórzu.

6) Bardzo serdecznie dziękuję Różom Żywego Różańca i Margaretce za ufundowanie kompletu obrusów.

7) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką pozwalającą ciekawie i bezpiecznie spędzać czas wakacyjno urlopowego odpoczynku…

8) W poniedziałek zmarł, zaopatrzony sakramentami śp. + Marek Pińciak z Boczowa; pogrzeb odbył się w czwartek o 13,oo i został pochowany na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…