OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.01.2021 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim.

W ubiegłym tygodniu żegnaliśmy Stary Rok i witaliśmy Nowy 2021 RP. Bóg zapłąć składającym mi życzenia i zapewnienia o modlitwie.

1) W sobotę – 2 stycznia – rozpoczęliśmy coroczną „kolędę” , w tym roku zmienioną ze względów sanitarnych . Rodziny, które mają w danym dniu wyznaczoną kolędę, nie przyjmują kapłana w swoim domu, ale wysyłają w tym dniu swojego przedstawiciela do kościoła na Mszę św. o godz. 17,oo za te rodziny. Na niej zostanie poświecona woda do poświecenia mieszkania i błogosławieństwo kolędowe kapłana. Na Mszy św. przedstawiciele rodzin otrzymają rytuał do poświęcenia mieszkania i domowników. Po Mszy św. w domu, przy krzyżu i świecach wszyscy domownicy gromadzą się na modlitwie, a głowa rodziny (ojciec lub matka, babcia lub dziadek) dokonują poświęcenia otrzymaną wodą. Młodzi odczytują fragment Pisma św. zawarty w rytuale; pozostałe modlitwy odmawia głowa rodziny i kropi mieszkanie. (kropidło można nabyć w kościele). Całość spotkania kończymy wspólnym śpiewem kolędy. Na spotkaniu w kościele, po odebraniu od kapłana wody, kredy, rytuału tradycyjnie składamy ofiarę wdzięczności kapłanowi w zaadresowanej kopercie… Rodziny, dla których termin kolędy jest niedogodny, mogą przyjść na Mszę św. w innym terminie. Po Mszy św. ws zakrystii zamawiamy Msze św. na cały rok…

2) Plan kolędy w tym tygodniu: sobota – Siodło od numeru 1 (p.Krawiec) do  36d( Rotman) – Niedziela  3 I– pozostałe rodziny z Siodła. Poniedziałek – Pułaskiego od 94 (p.Zieziula) do 18 (Kaletyńska Halina) – po obu stronach. Wtorek – od numeru 2 do końca. Środa 6 I- Al. Wojska Polskiego od 104 (p.Kuźnia) do krzyża. Czwartek 7I – od 45 do końca 138 p.Kulpa).                  Piątek 8 I – Pionierów, Marszowska, Zachodnia, Wyzwolenia i Żołnierska. Niedziela 10 I – Zacisze, i Generałów Roweckiego, Okulickiego, Halera, Bittnera.

3) W środę 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. z poświęceniem o 9,oo, 11,oo i 17,oo i w Szczepanowie o 13,oo. Taca z tej uroczystości przeznaczona na działalność misyjną kościoła. Przypominam, że to święto nakazane.

4) Bóg zapłać mieszkańcom II części Osadniczej za posprzatanie i zabezpieczenie kościoła szczególnie tu pracującym rodzinom: Stachów, Spychalskich, Strzała -4os, Krzyśków, Szmania, Żelazko, Ostrowscy. I składającym ofiary – 270 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Alei Wojska Polskiego od 1oo do 118.

5) W ubiegłym tygodniu odeszli z parafii śp + Franciszka Suchecka z Pułaskiego, pogrzeb odbył się w środę o 11,oo i śp + Stanisław Włodarczyk ze Szklarskiej, pogrzeb odbył się w środę o 13,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…