OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Świętej Bożej Rodzicielki.

1) Wczoraj, w ostatnim dniu Starego Roku, o godz. 9,34,  zakończył ziemskie życie i posługę  w Kościele Chrystusa, papież Benedykt XVI. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

2) Wczoraj na Mszy św. i nabożeństwie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, żegnaliśmy 2022 Rok Pański dziękując i przepraszając Boga. Dzisiaj, w pierwszym dniu Nowego Roku, prosimy przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki o pokój w naszych sercach i na całym świecie, szczególnie w Ukrainie. W tej intencji proszę dzisiaj wszystkich wiernych  o modlitwę różańcową.

3) W poniedziałek 2 stycznia, rozpoczynamy w naszej parafii „kolędę” wg programu rozpoczynamy w kościele na Mszy św. o godz. 17,oo połączona ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem indywidualnie dla każdej z rodzin (osób).a kończymy w naszych domach rodzinnych.  Przypomnę, że rodziny, które mają wyznaczoną w danym dniu „kolędę” przychodzą na Mszę św. do kościoła. Na niej zostanie poświęcona woda, którą można zabrać do swoich pojemników i udzielę błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem poszczególne rodziny. Na Mszy św. otrzymujemy rytuał do poświęcenia mieszkań i składamy ofiary kolędowe w zaadresowanych kopertach… Po Mszy św. w domu przy krzyżu i świecach wszyscy domownicy gromadzą się na modlitwie, a głowa rodziny dokonuje poświęcenia otrzymaną wodą. Młodzi odczytują fragment Pisma św. z rytuału, pozostałe modlitwy odmawia głowa rodziny i kropi mieszkanie. Całość spotkania kończy się wspólnym śpiewem kolędy. Rodziny, dla których termin „kolędy” jest niedogodny, mogą przyjść na Mszę św. w innym terminie lub poprosić kapłana w terminie kolędy uzupełniającej tj 16 stycznia w poniedziałek. Po Mszy św. w zakrystii zamawiamy Msze św. na cały rok. W wyjątkowych przypadkach można zaprosić kapłana do domu składając wcześniej „Zaproszenie na kolędę”. Ta forma jest dla rodzin (osób), które nie mają założonej kartoteki parafialnej (przybyły z innej parafii), – ze względu na wiek lub chorobę nie mogą przybyć do kościoła, – chcą poświęcić nowe mieszkanie lub dom lub mają potrzebę rozmowy duszpasterskiej z kapłanem. Na zaproszeniu trzeba było zaznaczyć w jakich godzinach 10,00 – 12,3o lub 18,3o do 19,3o.

4) Plan kolędy w tym tygodniu: poniedziałek – Siodło; wtorek – Pułaskiego, Tymiankowa, Rumiankowa; środa – Pionierów, Marszowska, Zacisze, Maczka, Roweckiego, Wyzwolenia, Zachodnia, Żołnierska. Czwartek – Al. Wojska Polskiego, Hallera, Bitnera, Okulickiego; sobota- Osadnicza, Wrzosowa, Na Wzgórzu, Sielankowa, Pogodna.

5) Biuro parafialne w okresie kolędowym czynne w piątki od 8,3o do 9,3o.

6) W piątek 6 stycznia , uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kredy, kadzidła i wody o godz. 9,oo, 11,oo, i w Szczepanowie o 13,oo. Taca z tej uroczystości nakazanej zbierana jest na działalność misyjną Kościoła. Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 13,oo z kościoła Wniebowzięcia w Zarach i uda się ulicami do parafi Miłosierdzia Bożego gdzie nastąpi pokłon Trzech Króli i posiłek przygotowany przez Wspólnotę Brata Alberta.

7) Nasza schola zaprasza na Koncert Kolęd w piątek po Mszy św. o godz. 9,oo, po koncercie będzie można podziękować ofiarami do koszyczka…

8) Bóg zapłać mieszkańcom ostatniej części Pułaskiego oraz Zachodniej, Wyzwolenia i Żołnierskiej za posprzątanie świątyni, szczególnie rodzinom, ktore wczoraj tu pracowały: Kwaśniak, Oleksińska, Sygutowscy, Pajor-2os, Pieniakowscy-4os. Oraz składającym ofiary na ogrzewanie – 140zł. W sobote zapraszam mieszkańców Lelewela od nru 1 do 1o i bloki 9 i 9a.

9) W ostatni dzień starego roku zakończyła swą ziemską pielgrzymkę sp + Anna Mroczko z Osadniczej; pogrzeb odbędzie się w środę o 13,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…