OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.08.2022 – XIX Niedziela zwykła.

1) Dzisiejsza, pierwsza niedziela miesiąca jest adoracyjna ku czci Boga Ojca Wszechmogącego; zamiast kazania po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja zakończona Błogosławieństwem NS.

2) W ubiegły poniedziałek rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, szczególny czas zatroskania o trzeźwość i abstynencję. Przed ołtarzem jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości i Abstynencji do której składamy podpisy pod Bogu znaną intencją. Dziękuję Różom ŻR za prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed mszami św.

3) Trwa czas pielgrzymek do sanktuariów maryjnych umacniających naszą wiarę; dziękuję i naszym pielgrzymom Jackowi I Halince, którzy we wtorek wyruszyli ku Jasnej Górze Zwycięstwa za świadectwo żywej wiary i modlitwy także za naszą parafię. Dzisiaj modlimy się szczególnie za 12 pielgrzymów do Medjugorie, którzy zginęli w wypadku drogowym i za rannych którzy ucierpieli.

4) Jak wiemy, 28 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej w Zielonej Górze biskupem pomocniczym naszej diecezji. Święcenia biskupie ks. kan Adrian Put otrzyma w zielonogórskiej konkatedrze w najbliższą sobotę 13 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12,oo pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Polecamy biskupa nominata w naszych modlitwach, aby głosząc słowo Boże, udzielając sakramentów św i posługując w miłości, owocnie towarzyszył ludowi Bożemu naszej diecezji. Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wlkp.

5) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Dominika kap; wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. M i patronki Europy; środa – św. Wawrzyńca diak, M; Czwartek – św. Klary Dz; sobota – Dzień Fatimski; zapraszam na różaniec o 7,3o, Mszę św. o 8,oo z procesją fatimską wokół światyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę przemożnej opieki świętych patronów.

6) W przyszłą niedzielę taca na KUL i Instytut FT w Zielonej Górze.

7) Bog zapłać mieszkańcom Lelewela od 1 do 13 za posprzątanie i przyozdobienie świątyni, szczególnie rodzinom wczoraj tu pracującym: Stęplowskich 2os, Sieradzkich, Duziak – 2os, Czabaj, Steplowska oraz składającym ofiary – 26o zł. Zapraszam w sobotę rodziny z Lelewela zamieszkałe od numeru 14 do końca, czyli do krzyża.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką i składamy ofiary na remont organów u przedstawiciela Komitetu Parafialnego lub na konto parafialne… Bóg zapłać.

9) Szczególnie polecam do nabycia przy stoliku  książeczkę pt. „Bóg Ojciec mówi do swoich dzieci” w cenie 10 zł…