OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.08.2023 – Niedziela Przemienienia Pańskiego.

1) W ubiegły wtorek rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, szczególny czas zatroskania o trzeźwość i abstynencję. Przed ołtarzem wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości i Abstynencji, do której składamy podpisy pod Bogu znaną intencją. Dziękuję Różom ŻR za prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed mszami św.

2) Dzisiejsza, pierwsza niedziela miesiąca jest adoracyjna w zatroskaniu o trzeźwość w rodzinach naszej parafii. Zamiast kazania po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja zakończona Błogosławieństwem NS.

3) Kalendarz liturgiczny przypomina: wtorek – św. Dominika kap; środa – św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; czwartek – św. Wawrzyńca diak, M; piątek – św. Klary dziewicy. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia – Dzień Fatimski – po mszy św. o godz. 12,oo procesja fatimska wokół świątyni.

4) Zapowiedzi: Moliński Tomasz z Alei WP i Drzał Anna Maria z Dzierzkowa oboje st. Wolnego –I.

5) Czciciele Maryi zapraszają wszystkie rodziny na pielgrzymkę autokarową do Rokitna 7 października w sobotę; wyjazd o godz. 7,3o przy kościele w Kunicach; w drodze powrotnej przystanek w Świebodzinie przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata; kwota – 70 zł, zapisy i wpłaty do dnia 15 września u p. Eugenii Piwko – tel. 669 683 850.

6) W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na KUL i Instytut TF w Zielonej Górze.

7) Bóg zapłać mieszkańcom Armii Krajowej, Na wzgórzu i Pogodnej za posprzątanie i przyozdobienie świątyni, szczególnie rodzinom wczoraj tu pracującym: Kowalewskich-2os, Łabowscy-2os, Łopacińskich, Sadulskich, Gryglas, Lesickich, Ziółkowskich, Świdkiewicz oraz składającym ofiary – 660 zł ( z czego 60 zł na kwiaty ). Zapraszam w sobotę całą ul. Grunwaldzką (bez Strażackiej).

Szczególnie dziękuję panu Andrzejowi Jaskule za prace przy naprawie polbruku przed kościołem oraz p. Adamowi Bryk z Oliwią i Dawidem za wykoszenie terenu i pozostałe prace.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką i składamy ofiary na remont organów i naprawę dachu u przedstawiciela komitety parafialnego lub na konto parafialne: nr 94 2030 0045 1110 0000 0226 2490. Bóg zapłać !

9) W ubiegłym tygodniu pojechał kolejny transport darów serca na Ukrainę za pośrednictwem PCK. Ofiarodawcom Bóg zapłać !