OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.09.2023 – XXV Niedziela zwykła.

1) 2 września w Siodle odbyło się święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowane przez pana sołtysa Leszka, Radę sołecką z mieszkancami. W ramach tego festynu zorganizowano loterię fantową z której część dochodu – 5oo zł. przeznaczono na naprawę dachu w naszym kościele parafialnym. Bardzo serdecznie dziękuję organizatorom za takie chrześcijańskie myślenie i realną pomoc naszej wspólnocie parafialnej.

2) W piątek 29 września „ Żary dla Jezusa” w kościele Podwyższenia Krzyża; Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18,3o – zaprasza Żar Miłości. Wspólnota Apostolstwa Miłości zaprasza na nadchodzące wydarzenia: – Spotkania modlitewne, Posługa z modlitwą wstawienniczą i Rekolekcje; bliższe info na ulotce, którą zabieramy ze stolika

3) W piątek – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – odpust parafialny w olbrachtowie o godz. 17,oo, który poprowadzi ks. biskup Tadeusz Lityński.

4) Dzisiaj w zakrystii po Mszy sw. składaja deklaracje rodzice dzieci komunijnych; spotkanie październikowe odbędzie się 8  października na Mszy św. o 12,oo z poświęceniem różańców.

5) Pielgrzymka do Ziemi Świętej w terminie 9 – 17 luty 2024 roku – bliższe informacje w gablocie

6) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Westerplatte za posprzatanie i udekorowanie świątyni i ofiary złożone do Komitetu parafialnego – 290 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców całej ul. Szklarskiej.

7) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny Mały GN dla dzieci i kwartalnik  Magazyn Niedzieli – 15 zł.

8) W ubiegłym tygodniu zakończyli ziemskie życie i zasługiwanie: śp + Janina Świergoń ze Szczepanowa, pogrzeb odbył się w środę o 13,oo; śp + Leszek Klepacz ze Szczepanowa, pogrzeb odbył się w środę o 1o,oo i śp + Walenty Kuźnia z Alei WP, pogrzeb odbył się w piątek o 12,oo w Żarach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9) Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Róż ŻR do Rokitna i czcicieli Matki Bożej, która odbędzie się 7 października; bliższe informacje i zapisy u p. Geni Piwko .

10 Kancelaria Parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna w tym tygodniu w piątek wieczorem tylko w czwartek od 19,oo do 19,3o i w sobotę od 12,oo do 13,oo.