OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.12.2023 – II Niedziela Adwentu.

1) Dzisiaj druga niedziela adwentu, przeżywamy w Kościele XXIV Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem :”Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Przy wyjściu zbiórka do puszek na ten cel.

2) Spotkanie rodziców i dzieci komunijnych na Mszy św. o godz. 12,oo, na której poświęcę i wręczę rodzicom a rodzice dzieciom „Cudowne medaliki” oraz obrazki z modlitwą do Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie rodziców celem przygotowania świątyni na Święta Bożego Narodzenia. Obecność obowiązkowa !

3) Zapraszam wszystkie dzieci na roraty w czwartek na godz. 17,oo. Dzieci przychodzą z lampionami i siadają miedzy rodzicami i składają podczas ofiarowania serduszka z wykonanymi dobrymi uczynkami. Spowiedź adwentowa w czwartek 21 grudnia.

4) W przyszłą III Niedzielę Adwentu – dzień solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Przy wyjściu składamy ofiary do puszek na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

5) Bóg zapłać wiernym za ofiary składane z racji otrzymanych opłatków wigilijnych przezznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów, domów parafialnych, wynagrodzenie pracowników i zwrot poniesionych kosztów. Opłatki można nabywać w zakrystii także dla chorych i bliskich… Można wpłacać na konto parafialne z zaznaczeniem „za opłatki” na numer:  94 2030 0045 1110 0000 0226 2490.

6) Bóg zapłać rodzinom z ostatniej części Lelewela – do krzyża za posprzątanie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Jastrzębskich, Wojdyło-2os, Szymeczko-2os i składającym ofiary – 340 zł . Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo sprawiedliwe rodziny z Sikorskiego od nru 2 po bloki 8,10,12.

7) W środę 6 grudnia zakończył swoje ziemskie życie i posługę kapłańską, ostatnio jako proboszcz w Bieniowie śp + Ks. proboszcz Ryszard Walner,  ale także nasz spowiednik, przewodnik pielgrzymkowy i służący w diecezji językiem migowym. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę o godz. 19,oo w kościele w Bieniowie Mszą św. pogrzebową z udziałem kapłanów naszego dekanatu a zakończą Mszą św. pod przewodnictwem Ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego w poniedziałek o godz. 11.00 a ciało spocznie na cmentarzu filialnym w Lubanicach, gdzie będzie ostatnia stacja uroczystości pogrzebowych. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

W tym dniu zmarł też z naszej parafii śp + Krzysztof Jaszczyszyn ze Szklarskiej; pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 9,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…