OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.04.2024 – V Niedziela Wielkanocna.

1) Dzisiaj w kościele N Serca PJ w Żarach o godz. 16,oo nasza schola Żar Miłości powtórzy Koncert Wielkanocny na który i naszych parafian i gości serdecznie zaprasza; bliższe info na plakacie.

2) Trwa bezpośrednie przygotowanie dzieci i ich rodziców do uroczystości I Spowiedzi i Komunii św. Zapraszam na próby liturgiczne o 16,3o w poniedziałek ze scholą i Kamilem organistą a we wtorek z panem katechetom i zemną. Spowiedź dzieci i ich rodzin 2 maja w czwartek o godz. 15,oo i po spowiedzi próba generalna wszystkich uczestników. 3 maja na Mszy św. o godz. 10,3o I Komunia św. siedemnastu dzieci połączona z nabożeństwem majowym.

3) W środę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17,3o a po nich Msza sw. wieczorna. Zapraszam na te przepiękne nabożeństwa wszystkie stany… umacniające więź z naszą Patronką.

4) W piątek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę w Rokitnie i Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Rokitna. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 9,oo i komunijna o 10,3o a w Szczepanowie nabożeństwo majowe połączone z komunią św o godz. 17,3o a od 17,15 spowiedź pierwszo piątkowa w tamtejszej kaplicy.

5) W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w Domu Rekolekcyjnym adoracja NS o 2o,oo połączona z modlitwą o powołania i za powołanych. W następny piątek czyli 10 maja bedę odwiedzał chorych po domach a w I sobotę zapraszam na rozważania różańcowe o godz. 7,15 i Mszę Wynagradzającą o 8,oo.

6) Zapowiedzi: Krzyżański Rafał i Goldewicz Marta ze Szklarskiej oboje st wolnego – II;   Terlecki Paweł i Szczekot Aleksandra z Osadniczej, oboje st wolnego – I.

7) W tym tygodniu sprzątają i dekorują świątynię rodzice dzieci komunijnych. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Sylwestrowi i Andrzejowi za wykoszenie trawy wokół świątyni i na parkingu.

8) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej Dz,DK; środa – św. Józefa Rzemieślnika; czwartek – św. Atanazego Bpa,DK; sobota – św. Floriana M, patrona strażaków. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składam serdeczne życzenia przemożnej opieki świętych Patronów.

9) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką (…) i opłacamy składki remontowe na ten rok od każdej rodziny; a planujemy naprawę drugiej części dachu kościoła i nowy napęd dzwonu.