OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.08.2020 – XX Niedziela zwykła.

1) Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek jako nasza odpowiedź i modlitwa.

2) Apel o przestrzeganie zaleceń sanitarnych – w kościołach zakrywamy nos i usta i zachowujemy odpowiednie odstępy…

3) Dzisiaj św. Stefana – dzień imienin biskupa seniora Stefana Regmunta. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach…

4) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Jacka kap; czwartek – św. Bernarda, opata i DK, piatek – św. Piusa X pap; sobota – NMP Królowej. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom oraz odpoczywającym w naszej parafii życzę przemożnej opieki świętych patronów.

5) Zapowiedzi: Karbowski Paweł z Osadniczej i Janczak Patrycja z Osadniczej, oboje stanu wolnego – I; Róg Rafał z Lipinek i Drozdek Marlena z Lipinek, oboje st. Wolnego – II; Węckowski Arkadiusz z Żar i Szarniewska Agata z Westerplatte, st wolnego – II.

6) Wczoraj przeżywaliśmy w naszej parafii historyczną uroczystość jubileuszową – 1oo lecie Marii Jasińskiej, najstarszej naszej parafianki. Niech dobry Bóg Jej blogosławi a MB Szkaplerzna wyprasza potrzebne łaski na kolejny etap ziemskiej pielgrzymki do Niebieskiego Sanktuarium. Bóg zapłać drogiej nam Jubilatce za przyozdobienie naszej świątyni kwiatami wdzięczności.

7) Dziękuję sprzątającym w piątek rodzinom z ul Powstańców Wlkp i Batalionów Chłopskich: Skurzyńskich, Kozak, Bąk, Marciniszyn i Mistoń i składajacym ofiary – 21o zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo do posprzątania rodziny zamieszkałe na ul Dworcowej i Łąkowej.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny i Dzień Panski z ogłoszeniami i intencjami…

9) W ubiegłym tygodniu zmarł śp + Andrzej Sitarek z Łąkowej; pogrzeb odbył się w piątek o 11,oo . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…