OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.07.2021 – XVII Niedziela zwykła.

1) W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy odpust parafialny, podczas którego, trzydzieściro wiernych przyjęło poświęcony szkaplerz karmelitański. Jeszcze raz pragnę bardzo serdecznie podziękować Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie naszego święta…

2) Dzisiaj kończy się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „ W drogę do źródła życia”.  Bóg zapłać kierowcom poświęconych pojazdów za ofiary składane na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy… Kto dzisiaj chciałby jeszcze poświęcić pojazd to może to uczynić zgłaszając się do zakrystii.

3) W przyszłą niedzielę rozpoczynamy sierpień, miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym narodzie, a także odpowiadając na apel Kościoła, w tym miesiącu powstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujemy też innych. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości naszej parafii i Narodu oraz do wpisywania się do Parafialnej Księgo Trzeźwości i Abstynencji… W sierpniu codziennie przed mszami odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w tej intencji.

4) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP; czwartek – św. Marty; sobota – św. Ignacego z Lojoli kapł. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a także odpoczywającym w naszej wspólnocie, życzę przemożnej opieki świętych patronów.

5) Bóg zapłać mieszkańcom Armii Krajowej i Na Wzgórzu za posprzątanie i udekorowanie świątyni; szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Łabowskich-2os, Gryglas-2os, Leńczyk-2os, Sałdan, Ziółkowskich, Pisarskich  i składającym ofiary – 640 zł z czego 7o zł na kwiaty. Zapraszam w sobotę rodziny z I części Grunwaldzkiej zamieszkałe od nru 1 do krzyża.

6) W ubiegłym tygodniu zakończyła swą ziemską pielgrzymkę do Domu Ojca  śp + Annna Rychter z Łąkowej, zaopatrzona Sakramentami św.; pogrzeb odbył się w środę o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

7) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką pozwalającą ciekawie i bezpiecznie spędzić czas wakacyjno urlopowego odpoczynku….

8) Dzisiaj przy wyjściu składamy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w czasie ostatnich nawałnic w duchu apelu Przewodniczącego Episkopatu Polski z poprzedniej niedzieli. Pomoc niesiemy za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać !25.07.2021 –