OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.06.2022 – XII Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj niedziela w oktawie Bożego Ciała; po Mszy św. o godz. 9,oo procesja eucharystyczna wokół świątyni. W czwartek o godz. 17,oo zakończenie oktawy procesją i poświęceniem kwiatów i ziół. Bóg zapłać Wszystkim czynnie włączającym się w te uroczystości.

2) W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; odpust w Żarach o godz. 18,oo. W tym dniu nie obowiązuje post. W Szczepanowie odpust ku czci N Serca PJ w przyszłą niedzielę o godz. 13,oo. Nasz odpust parafialny odbędzie się w niedzielę 17 lipca.

3) W piątek dzieci, młodzież, nauczyciele, katecheci kończą rok szkolny i rozpoczynają wakacje; zapraszam na Mszę św. dziękczynno błagalną na godz. 8,oo wszystkich wdzięcznych…

4) Od jutra rozpoczynam urlop, w tym czasie będzie mnie zastępował ks. Tomasz Matyjaszczyk, dyrektor Domu Rekolekcyjnego – kom: 601 894 109. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym czasie w sobotę od 19,oo do 2o,oo.

5) W związku z rozpoczęciem sezonu urlopowo wakacyjnego przypominam o obowiązku coniedzielnej Mszy św i uczestnictwie w niej w odpowiednich strojach; o zachowaniu przepisów przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych – przepisy te obowiązują w sumieniu. Przypominam o trosce rodziców i opiekunów by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego odpoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy św.

6) Dziękuję mieszkańcom ul. Pułaskiego od 35 do 18,oo za posprzątanie i udekorowanie świątyni; szczególnie wczoraj tu pracującym rodzinom: Rosół Marii, Bosak, Przybyła, Macirejczak, Stopera, Leńczuk i składającym ofiary – 230 zł. Zapraszam w sobotę o 9,oo mieszkańców ostatniej części Pułaskiego do numeru 2 i tych, którzy wcześniej nie mogli.

7) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką (…) Bóg zapłać rodzinom i gościom , które w ubiegłym tygodniu złożyły ofiary na remont organów.

8) Kalendarz liturgiczny przypomina: wtorek – św. Alojzego Gonzagi zak; czwartek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela; w sobotę – Niepokalanego Serca NMP. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom a także odpoczywającym w naszej parafii życzę przemożnej opieki św. patronów.

9) W czwartek – Żary dla Jezusa w kościele  Podwyższenia Krzyża; Msza św. o godz. 18,30 z modlitwą o uzdrowienie.