OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.01.2023 – Niedziela Świętej Bożej Rodzicielki.

8 I 2023  – Niedziela Chrztu Pańskiego.

 

1) dzisiejsza niedziela kończy liturgicznie okres Bożego Narodzenia, choć w liturgii śpiewamy kolędy i zachowujemy dekoracje do 2 lutego.

2) W piątek w Uroczystość Objawienia Pańskiego odbył się koncert kolęd naszej scholi, która za moim pośrednictwem dziękuję za entuzjastyczne przyjęcie i wsparcie finansowe…

3) Rozpoczyna się drugi tydzień „kolędy” w naszej parafii. Dziękuję tym rodzinom, które w ubiegłym tygodniu z wiarą w kościele zapraszały Boga na kolejny rok wzrastania w miłości i dopełniały ją w domach rodzinnych i za ofiary mi składane. W tym tygodniu kolędę będą przeżywały rodziny zamieszkałe:

Poniedziałek – Lelewela i Armii Krajowej; Wtorek – Grunwaldzka i Strażacka; Środa – Sikorskiego; Czwartek – Westerplatte, Łąkowa, Dworcowa; Piątek – Szklarska i Niepodległości; Sobota – Powstańców Wlkp i Batalionów Chłopskich; w przyszłą Niedzielę – rodziny Szczepanowa. Pragnę przypomnieć, że jeżeli termin kolędy w danym dniu jest niedogodny to można z inną ulicą.

4) W przyszłą niedzielę 15 stycznia, dzień imienin ks. bpa Pawła Sochy; pamiętajmy o modlitwie i życzeniach – niech dobry Bóg darzy go zdrowiem a Maryja otacza opieką.

5) Bóg zapłać rodzinom z I części Lelewela Marciniszyn i Zabłockich, które posprzątały świątynię i złożyły ofiary na ogrzewanie – 3o zł! Bardzo proszę pozostałe rodziny z tej części o złożenie dzisiaj większej ofiary niż Panie sprzątjące na bardzo drogie ! ogrzewanie kościoła. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo II część Lelewela tj bloki 11 i 13 oraz od 15 do 41 i 14 do 24.

6) Bardzo dziękuję tym rodzinom, które już złożyły roczną składkę na remonty kościoła do Komitetu parafialnego w wysokości 1oo zł (można na raty) i bardzo proszę pozostałe o uiszczenie tej należności… Można na konto parafialne: nr 94 2030 0045 1110 0000 0226 2490. Bóg zapłać!

7) Przypominam, że od dzisiaj w niedzielę i święta nie ma Mszy św. wieczornych o 17,oo a są w soboty o 17,oo, niedziele o 9,oo i 11,oo i w Szczepanowie o 13,oo.

8) W ubiegły czwartek pożegnaliśmy śp + papieża emeryta Benedykta XVI, którego ciało spoczęło w podziemiach Bazyliki Watykańskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9) Polecam prasę katolicką a szczególnie Niedzielę z dodatkiem poświęconym posłudze Benedykta XVI…