OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.06.2018 – Narodzenie św. Jana Chrzciciela.

1) W ubiegłym tygodniu dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny. Bóg zapłać tym, którzy spowiedzią i Msza św. podziękowały najlepszemu Nauczycielowi za miniony czas wzrastania i zaprosiły Przewodnika na piękny, choć niebezpieczny czas wakacji. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, coniedzielnej Mszy św., przykazaniach i przepisach ruchu drogowego, aby czas wakacyjnego wypoczynku był radosny i bezpieczny…. Błogosławionych wakacji i urlopów !

2) Dzisiaj na Mszy św. o 11,oo żegnamy pielgrzymów do Medjugorie.

3) Zaproszenie na pielgrzymki: – 35 Piesza Pielgrzymkę z Sanktuarium MB Królowej Pokoju z Otynia na Jasną Górę od 2 lipca; – 26 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców – Warsztaty w Drodze z Zielonej Góry na Jasną Górę od 1 do 12 sierpnia; – 38 Piesza Pielgrzymka naszej diecezji od 2 do 12 sierpnia z Żar na Jasną  Górę. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń…

4) W przyszłą niedzielę w naszej parafii  po mszach św – święcenie pojazdów w ramach „ Akcji św. Krzysztofa – 1 gr za jeden km na środki transportu dla misjonarzy z podziękowaniem za szczęśliwe podróże.” Pod hasłem: „Z mocą Ducha św niesiemy Chrystusa”.  Ofiary z poświęcenia są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy polskich. Przy stoliku  będzie można nabywać do samochodu różańce, breloczki czy zapachy…

5) Zapowiedzi: – Rosół  Sylwester i Rosół Katarzyna zd. Korzeniowska z Pułaskiego;  cywilnie związani – II;- Członka Łukasz z Warty Bolesławickiej i Kmieć Magdalena ze Strażackiej; cywilnie związani – II; – Witczak Mateusz z Żar i Biernat Natalia z Sikorskiego – oboje st. Wolnego – I. Przypominam, że Kancelaria parafialna czynna w piątki od 18,3o do 19,3o i soboty od 1o do 11,oo.

6) Uroczystość odpustową w naszej parafii będziemy przeżywać w niedzielę 15 lipca na sumie o godz.  12,3o.  W sobotę 14 lipca, o godz. 15,oo –  uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru dla jednostki OSP Żary – Kunice.

7) W piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W przyszłą niedzielę po mszach św zbiórka do puszek na tzw. Świętopietrze…

8) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Pułaskiego od 45 do 18, za posprzątanie i udekorowanie kwiatami świątyni; szczególnie tu pracującym rodzinom: Tartak 2os, Przybyłła, Bosak, Rosół, Czerniawska, Leńczuk  2os, Chyl, Berer, Stopera, Rosół Dorota, Turczyn, Maciejczak i składającym ofiary – 31ozł     .Zapraszam w sobotę o 9,oo ostatnią część ul. Pułaskiego do numeru 2. Dziękuję ofiarodawcom kwiatów do świątyni!

9) Na wakacjach i urlopach więcej czytamy Pisma św i prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Losderwatore Romano, a szczególnie polecam wakacyjny numer Małego Gościa niedzielnego…