OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.05.2023 – Zesłanie Ducha Świętego.

1) Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres wielkanocny a w poniedziałek po Zesłaniu – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; msza sw. wieczorna w Domu rekolekcyjnym

2) W środę zakończenie nabożeństw majowych –  święto Nawiedzenia NMP, Matki Kościoła. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; pierwszy czwartek miesiąca, zapraszam rodziny powołaniowe i Margaretki na Mszę św. upraszającą nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W czwartek 1 czerwca rozpoczynamy nowy miesiąc czci Naj. Serca PJ. Po Mszach sw. modlimy się Litanią do Serca o pokój na świecie, szczególnie w Ukrainie.

3) W Pierwszy piątek miesiąca od godz. 8,oo odwiedzam chorych po domach, proszę zgłaszać nowych obłożnie chorych. Od godz. 17,3o spowiedź pierwszo piątkowa a po Mszy nabożeństwo przy wystawionym NS. W pierwszą sobotę zapraszam na 7,15 na nabożeństwo pierwszo sobotnie i Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

4) W przyszłą niedzielę Trójcy Przenajświętszej przeżywamy Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”; Po mszach św. zbiórka do puszek w odpowiedzi na dzisiejsze Słowo Arcybiskupa Warszawskiego…

5) W czwartek Dzień Dziecka – kochający swoje dzieci rodzice mają zaproszenie w niedzielę 4 czerwca na Jasną Górę by tam pięknie i wartościowo przeżyć „Niedzielę u Mamy” – bliższe info na tablicy ogłoszeń… Młodzież nasza kochana ma zaproszenie Księdza Biskupa Tadeusza do Rokitna 10 czerwca na radosne przeżycia Diecezjalnego Dnia Młodych pod hasłem „Przygarnięci” oraz w tą sobotę na roztańczone i rozmodlone pola Lednickie.

6) Zapowiedzi: Szałagan Marcin i Szałagan Kamila zd Gąsiorowska, oboje cywilnie związani – II. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się Mszą św. w niedzielę 11 czerwca o godz. 18,oo w Parafii św. Józefa w Żarach; nauki codziennie do piątku włącznie.

7) Bóg zapłać rodzinie Wójtowicz-2os i Stroynowskich za posprzątanie świątyni i ofiary na kwiaty – 8o zł przez nich złożone a gdzie odpowiedzialność za kościół pozostałych rodzin z ul. Zacisze, Gen Roweckiego, Marszowskiej, Pionierów i Zjednoczenia? – proszę o odpowiedzialność wpłacając przy stoliku… lub pracując w przyszłą sobotę wraz z rodzinami z II części Pułaskiego od numeru 53 do 42. Bardzo serdecznie dziękuję Panom z Siodła za brzózki w kościele…

8) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką przyczyniając się do jej rozwoju Gość Niedzielny, Mały GN w zatroskaniu o dzieci i więzy rodzinne, Niedziela i nowy kwartalnik Niedzieli „Magazyn” w cenie 15 zł. Bliższe info w ulotce, którą proszę zabrać ze stolika…

9) W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp + Helena Nowak ze Szklarskiej; pogrzeb odbył się we wtorek o godz. 11,oo i śp + Zdzisław Łopaciński z Bytomia; pogrzeb odbył się w piątek o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…