OGLOSZENIA PARAFIALNE – 31.12.2023 – Niedziela Świętej Rodziny.

            Kolęda 2024

2.o1.wtorek – Siodło
3.o1. Środa – Pułaskiego, Tymiankowa, Rumiankowa
4.o1.Czwartek – Zacisze, Roweckiego, Marszowska, Pionierów, Wyzwolenia, Zachodnia,  Żołnierska, Zjednoczenia.
5.o1.Piątek – Aleja WP, Hallera, Bitnera, Okulickiego,  Maczka.
8.o1.Poniedziałek – Osadnicza, Wrzosowa, Sielankowa, Na Wzgórzu i Pogodna.
9.o1.Wtorek – Lelewela, Armi Krajowej, Strażacka.
1o. o1.Środa – Grunwaldzka i Sikorskiego.
11.o1.Czwartek – Westerplatte, Niepodległości, Łąkowa, Dworcowa
12.o1.Piątek – Szklarska, Powstańców cała i Batalionów
13.o1.Sobota – Szczepanów i Uzupełniająca. 

POZOSTAŁE INFORMACJE NA TEMAT KOLĘDY 2024 W BANERZE PO PRAWEJ 

1) Dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny z Nazareth – patronalne święto rodzin katolickich. Na Mszach św. małżonkowie odnawiają przyrzeczenia małżeńskie i otrzymują specjalne błogosławieństwo.

2) Wczoraj na Mszy św. o godz. 17,oo i nabożeństwie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, żegnaliśmy 2023 Rok Pański dziękując i przepraszając Pana czasu.                                 Jutro, 1 stycznia, w pierwszym dniu Nowego 2024 Roku na Mszach św. o 9,oo i 12,oo prosimy przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki o pokój w naszych sercach i na całym świecie, szczególnie w Ukrainie i Ziemi Świętej. W tej intencji proszę wszystkich wiernych o modlitwę różańcową.

3) We wtorek 2 stycznia, rozpoczynamy w naszej parafii  „kolędę” wg programu w kościele na Mszy św. o godz. 17,oo połączonej ze specjalnym Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem indywidualnie dla każdej z rodzin (osób), a kończymy w naszych domach rodzinnych. Przypominam, że rodziny, ktore mają wyznaczoną w danym dniu kolędę, przychodzą w danym dniu do kościoła. Na niej zostanie poświęcona woda, którą możemy zabrać do swoich pojemników i podczas Błogosławieństwa składamy ofiary kolędowe w zaadresowanych kopertach i odbieramy obrazki kolędowe i ewentualnie rytuał do poświęcenia mieszkań, które dokonuje się przez głowę rodziny po Mszy św. w domu. Rodziny, dla których termin kolędy jest niedogodny, mogą przyjść na Mszę św. w innym terminie . Po Mszy św. w zakrystii zamawiamy Msze św. na cały rok. W wyjątkowych przypadkach można było zaprosić kapłana do domu składając wcześniej „Zaproszenie na kolędę”. Ta forma jest dla rodzin, które nie mają założonej kartoteki parafialnej (przybyły z innej parafii);  ze względu na wiek, czy chorobę nie mogą przyjść do kościoła;  chcą poświęcić nowe mieszkanie lub dom. Na zaproszeniu trzeba było zaznaczyć w jakich godzinach mają być odwiedziny…

4) Plan kolędy w tym tygodniu: 2. O1 – wtorek – Siodło; 3 I – Pułaskiego, Rumiankowa, Tymiankowa; 4 I – czwartek – Zacisze, Roweckiego, Marszowska, Pionierów, Wyzwolenia, Zachodnia, Żołnierska, Zjednoczenia; 5 I- piątek – Aleja Wojska Polskiego, Bitnera, Okulickiego, Maczka

5) Bóg zapłać mieszkańcom bloku Nadzieja za posprzatanie świątyni, szczególnie rodzinom sprzatającym: Sznajder, Karcz, Kusio, Mielcarek, Kujawa, Piwko-2os, Bejnar, Walewinder, Leśniewscy, Konieczna i Zabłoccy i składającym ofiary – 615 zł. Zapraszam w piątek po mszy wieczornej mieszkańców Grunwaldzkiej.

6) Kancelaria Parafialna czynna na czas kolędy w piątki od 8,3o do 9,3o.

7) Parafia Wniebowzięcia NMP w Żarach zaprasza na 9 Żarski Orszak Trzech Króli 6 stycznia w sobotę, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 12,oo; bliższe info na plakacie.

8) Nasza schola zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy w przyszłą niedzielę 7 stycznia na godz. 16,3o w naszym kościele. Bliższe info na tablicy.