OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.04.2018 – V  Niedziela  Wielkanocna.

1) Wczoraj odbyła się w naszej parafii wizyta kanoniczna Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Z tej racji chciałbym wyrazić moją wdzięczność Wszystkim Tym, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie i trwali w świątyni na modlitwie. Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy się więcej napracowali; delegacjom, które witały i dziękowały Księdzu Biskupowi, tym rodzicom młodzieży przed Bierzmowaniem, którzy dekorowali i sprzątali świątynię, Paniom, które się napracowały na plebanii, staropolską gościnność w postaci różnych produktów spożywczych, liderom grup za sprawozdania z działalności, pani Krysi organistce, scholii i ministrantom za oprawę liturgiczną, panom Jankowi Tartak i Tomkowi Kusz za oczyszczenie sprzętów i naczyń liturgicznych, Rodzinie p. Ślawskich za chleb i ciasto ofiarowane, Panioim Gieni, Janinie i Adamowi za wykoszenie terenu i Wszystkim Wam, którzyście wiele dobra wykrzesali z waszych serc podczas tej wizyty. Bóg zapłać!

2) We wtorek, 1 maja – św Józefa Rzemieślnika, patrona tego roku. Zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17,3o. Po Mszy św o 18,oo próba generalna dzieci komunijnych i ich rodziców.

3) W środę 2 maja o godz 15,3o nabożeństwo pokutne i o 16,oo pierwsza spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin.

4) W czwartek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej i rocznica Konstytucji; wywieszamy flagi narodowe. W naszej, maryjnej parafii w tym dniu Pierwsza Komunia św. 35 dzieci o godz 1o,3o a od piątku Biały Tydzień.

5) W tym tygodniu Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 19,oo w Domu Rekolekcyjnym Msza św rozpoczynająca całonocną Adorację; w piątek od godz. 8,oo odwiedzam chorych po domach, a o 17,oo spowiedź pierwszo piątkowa i Msza św. o N.Sercu PJ W piątek na mocy dyspensy Ks. Biskupa nie obowiązuje post. W sobotę o godz 7,oo różaniec i o 8,oo Msza św wynagradzająca.

6) W sobotę 5 maja, Pielgrzymka ministrantów i Lektorów do Paradyża a w przyszłą niedzielę Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Seminarium – plan w gablocie.

7) W przyszłą sobotę od 9,oo mieszkańcy ul. Powstańców Wlkp do przejazdu i Batalionów Chłopskich sprzątają świątynię.