OGŁOSZENIA PARAFIANLNE – 12.05.2024 – Wniebowstąpienie Pańskie.

1) Dzisiaj wyjątkowo nauki przed chrztem w parafii sw. Józefa w Żarach dla rodziców i chrzestnych w kościele o godz. 19,oo.

2) Trwają nabożeństwa majowe i od piątku nowenna przed Zesłaniem Ducha Św. w tym tygodniu wyjątkowo codziennie o godz. 18,3o a w sobotę o 7,3o. a po nich Msza św…

3) Jutro 13 maja rozpoczyna się comiesięczny cykl nabożeństw fatimskich z procesją wokół świątyni o godz. 18,3o.

4) Sakrament Bierzmowania w tym roku w naszym dekanacie odbędzie się w parafii N.Serca PJ w Żarach 24 maja o godz. 17,oo pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego. Kto z kandydatów jest przygotowany to zapraszam do zakrystii z rodzicem.

5) Zapowiedzi: Terlecki Paweł i Szczekot Aleksandra z Osadniczej oboje st. Wolnego – III;  Krawczyński Piotr z Jankowej i Wołowska Elwira z Osadniczej oboje st. Wolnego – I.

6) Kalendarz liturgiczny przypomina: wtorek – św. Macieja Ap; czwartek – św. Andrzeja Boboli, K M głównego patrona Polski. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św., bardzo proszę Panów z Siodła o przystrojenie świątyni brzózkami a mieszkańców ul. Szklarskiej o posprzątanie świątyni w sobotę o godz. 9,oo.

7) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką i opłacamy roczną należność każdej rodziny na remont naszej świątyni, można też przelewem na konto parafialne  na numer : 94 2030 0045 1110 0000 0226 2490.  Bóg zapłać.!

8) Przychylając się do Waszej prośby  komunię św. przyjmujemy na klęczniku przed ołtarzem, chyba że ktoś nie może klękać,  to może stojąco obok klęcznika…

9) W ubiegłym tygodniu zakończyła ziemskie życie i zasługiwanie śp + Kazimiera Marciniak z Żar parafii św. Józefa; pogrzeb odbył się w naszej parafii w środę 8 V o godz. 14,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

10) Komunikat biskupa T. Lityńskiego w sprawie święceń…